Binotto strvzen jako šéf Ferrari, Jean Todt mu pomáhat nebude

Automobilka Ferrari v pondělí zveřejnila upravenou strukturu. Z pohledu motorsportu a F1 ale k žádné velké změně nedošlo. Jako šéf Gestione Sportiva, a tím pádem součaně týmu F1, byl stvzen Mattia Binotto. Očekávaný příchod bývalého prezidenta FIA a bývalého šéfa Ferrari Jeana Todta se nekoná.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 12. 01 2022 — Tomáš Richtr

V červnu loňského roku se novým CEO Ferrari stal Benedetto Vigna. Jeho nová strategie se soustředí na technologie, exkluzivitu produktů a karbonovou neutralitu do roku 2030.

Ferrari také představilo novou organizační strukturu. Ve své funkci šéfa Gestione Sportiva byl potvrzen Mattia Binotto, který vedl tým F1 Ferrari i v době, ve které došlo k uzavření neveřejné dohody mezi ním a FIA ve vztahu k fungování pohonných jednotek do roku 2019.

FIA se s Ferrari dohodla na legálnosti jeho motoru, ostatní týmy se bouří

Kauza, kterou soupeři měli za nedodržování pravidel kolem motorů ze strany Ferrari, zavdala příčinu spekulacím o tom, že Binotto v roli šéfa týmu skončí. To se ale nestalo a naopak byl v pondělí potvrzen.

Jak FIA hodlá ohlídat, aby Ferrari nepodvádělo

Posledních několik měsíců se také spekulovalo o roli bývalého šéfa Ferrari a FIA Jeana Todta. Ten s Ferrari jednal o funkci poradce – podobné té, jakou u Mercedesu zastával Niki Lauda. Novinář Joe Saward veřejně prohlásil, že Ferrari Jeana Todta potvrdí v pondělí. To se nestalo a ve středu Joe Saward s odvoláním na svůj zdroj uvedl, že zatímco před Vánoci byla dohoda Jean Todt – Ferrari „stoprocentní“, situace se změnila a nyní je Todtův příchod naopak nepravděpodobný.

V souvislosti s očekáváním pondělního oznámení Ferrari se zmiňovala také možnost prodloužení smlouvy s pilotem týmu Carlosem Sainzem. Ferrari podle slov Mattia Binotty očekává, že se sse Sainzem na prodloužení dohodnou během zimní přestávky.

Red Bull: FIA nás nepotrestáním Ferrari připravila o miliony