Bezradný McLaren vyhlásil „velké pátrání“ po příčinách špatného výsledku

Jako studenou sprchou zkropený McLaren hledá odpovědi na nečekaně špatný výkon v kvalifikaci na GP Bahrajnu. Závodní šéf týmu Eric Boullier očekává "velké pátrání" a plánuje "otázky na továrnu". Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne jsou na startu druhého závodu sezony až na 13. a 14. místě.

Štítky: McLaren Zveřejněno 7. 04 2018 — GPF1.cz

Eric Boullier přiznal rozčarování nad výsledkem zejména poté, když si závodníci týmu vlastně na nic konkrétního nestěžovali.

„Je to velké překvapení,“ přiznal Eric Boullier. „Zejména na základě výsledků ve třetím tréninku. Je nutné velké pátrání (po příčinách).

Auto je dobře vyvážené. Pochopitelně se nám nedostává mechanické přilnavosti, to je moje vysvětlení špatného výsledku. Ale jezdci nic závadného nehlásili.

V Bahrajnu jsme se trápili i vloni. Musíme se na tenhle charakter okruhu blíže zaměřit. Naše rychlost v Austrálii nebyla zázrakem. Byla to skutečná rychlost. Víme, že zítra (během závodu) to bude lepší, než naše (kvalifikační) rychlost na jedno kolo. Ale stejně jako já tak i lidé na boxové zídce jsme výsledkem překvapeni. Musíme pochopit, co se stalo.“

Fernando Alonso přiznal, že kvalifikační výsledek byl horší, než se očekávalo.

„Nedaří se nám dostat maximum z pneumatik při jízdě na jedno kolo. „Musíme pochopit příčiny. Ale není to konec světa. V Austrálii jsme se také nedostali do Q3 a bodovala obě auta.“

Diskuse k článku

Napsat komentář