“Bezohledný” a “zoufalý” Verstappen, zlobí se Norris

Lando Norris obvinil Maxe Verstappena z "bezohlednosti", "zoufalství" a "agresivity" po jejich kolizi během Velké ceny Rakouska.

Štítky: GP Rakouska Lando Norris Max Verstappen Zveřejněno 30. 06 2024 — GPF1.cz

Jezdci stájí McLaren a Red Bull sváděli několik kol ostrý souboj poté, co Verstappen na konci 52. kola ztratil  svůj sedmisekundový náskok pomalou druhou zastávkou. Norris se několikrát pokusil Verstappena předjet ve třetí zatáčce a často si stěžoval na obranné zákroky trojnásobného šampiona F1, aby Brita udržel na uzdě. V 64. kole ze 71 však vše vyvrcholilo, když se Norris pokusil o manévr po vnější straně do 3. zatáčky. Došlo ke kolizi a poškození obou vozů.

“Existují pravidla pro to, co nesmíte a co smíte dělat, a on dělal věci, které se dělat nesmí, a nebyl za to potrestán,” řekl Norris. “Očekávám tvrdý souboj s Maxem, očekávám agresivitu a posouvání hranic a podobné věci, ale ve všech třech případech dělal věci, které mohou snadno způsobit incident. Svým způsobem je to trochu bezohledné, víte, vypadá to z jeho strany trochu zoufale. Nemusí to tak být.”

Norris pokračoval: “Bylo to trochu zoufalé, aby udělal, co mohl, aby mě nenechal projet. Vím, že bude agresivní, takže mě to svým způsobem nepřekvapilo. Jen jsem očekával tvrdé, férové, respektující závodění na hraně a nemám pocit, že bych to dostal.”

Na otázku, zda si s Verstappenem vyřídí účty, Norris odpověděl: “To mi nepřísluší říkat. To musí říct on.

Vždycky byl tak trochu takový,” řekl Norris. “Maxe velmi respektuji a vážím si toho, co dokáže, ale jsou chvíle, kdy si myslím, že zachází trochu moc daleko, a mám pocit, že dnes to tak trochu bylo. Je to jeden incident, ale zároveň jsem zklamaný. Zničil mi závod a zničil mi auto.”