Beznadějný Hülkenberg se pomalu definitivně loučí s F1

Nico Hülkenberg silně pochybuje o svých nadějích na návrat do formule 1. Němec věřil, že by mohl získat sedačku u Williamsu, nebo Alfě Romeo, ale…

Štítky: 2022 IndyCar Nico Hülkenberg Zveřejněno 11. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Hülkenberg absolvoval kompletní sezonu naposledy v roce 2019, kdy závodil pro Renault. Vloni se však ‚Hulk‘ objevil ve třech závodech, kdy nejprve nahradil Sergia Péreze při obou závodech na Silverstonu a poté Lance Strolla na Nürburgringu. Oba piloti Racing Pointu totiž prodělali koronavirus.

Pro letošní sezonu se Hülkenbergovi nepodařilo ve formuli 1 získat žádné angažmá a v současnosti působí jako rezervní pilot Aston Martinu, kde v případě potřeby může nahradit Sebastiana Vettela nebo opět Lance Strolla.

Němec před časem uvedl, že pokud se mu nepodaří získat sedačku ani pro sezonu 2022, jeho naděje na návrat do formule 1 jsou tak prakticky nulové, a to znamená úplný konec závodní kariéry v královně motorsportu.

Hülkenbergovo jméno bylo pro příští rok spojováno s Williamsem a Alfou Romeo. Oba týmy měly ještě před pár týdny dvě volná místa. Před GP Itálie však bylo oznámeno, že ve Williamsu budou příští rok závodit Alex Albon a Nicholas Latifi, který v týmu působí už od roku 2020.

Alfa Romeo zase potvrdila Valtteriho Bottase, který přichází z Mercedesu. Stáj z Hinwilu má sice ještě jedno volné místo a vybírá mezi několika piloty, je ale nepravděpodobné, že by si vybrala právě Hülkenberga.

Se sedačkou u Alfy Romeo je hodně spojován šampion formule E Nyck de Vries, ale také by mohl zůstat Antonio Giovinazzi, nebo by mohl přijít mladík z formule 2, kde se poslední dobou často zmiňuje jméno Guanyu Zhou.

„S Alfou žádná jednání neprobíhají. Bylo to asi poslední místo, kde byla možnost se trvale vrátit do formule 1,“ uvedl Hülkenberg. Němec se ale z této zprávy nehroutí a dodal, že už jedná s jinými odvětvími motorsportu. Budoucnost by tak měl mít bývalý pilot F1 zajištěnou.

Jednou z možností by mohla být americká série IndyCar. Majitel jednoho z týmu Ed Carpenter v červenci přiznal, že Hülkenberg projevil zájem o případný test. Na plný úvazek by však Hulk nesázel.

Mercedes odhaluje ostrý sedan – AMG EQS 53 4MATIC+