Bez Julesa to není ono, smutní Chilton

Tým Marussia závodí ve svém premiérovém domácím závodě pouze s jedním vozem. Všichni členové se v tomto těžkém období semkli, na porážku Caterhamu to ale nestačilo.

Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Marcus Ericsson Marussia Max Chilton Zveřejněno 11. 10 2014 — Tomáš Bohuslav

Tým Marussia závodí ve svém premiérovém domácím závodě pouze s jedním vozem. Všichni členové se v tomto těžkém období semkli, na porážku Caterhamu to ale nestačilo.

Další kapitola souboje dvou nejmladších týmů ve startovním poli, jejíž dějištěm je tentokrát zbrusu nový okruh v Soči, se nese v poněkud zasmušilém duchu. Důvodem je pochopitelně absence vážně zraněného Julesa Bianchiho, který po těžké nehodě nadále zůstává v nemocnici v Jokkaiči.

Caterham

Jezdci týmu z Leafieldu obsadili v dnešní kvalifikaci sedmnácté, respektive devatenácté místo, přičemž lepší z dua Marcus Ericsson – Kamuj Kobajaši byl v sobotu odpoledne prvně jmenovaný.

„Jaká to skvělá kvalifikace! Zajel jsem velmi dobré kolo a vůz se choval velmi dobře; kvalifikováním se tady v Rusku na sedmnácté pozici můžeme být velmi potěšeni. Je trochu frustrující být tak blízko Q2, al celkově si myslím, že s tím, čeho jsme dnes dosáhli, můžeme být velmi spokojeni. Do kvalifikace jsem šel s tím, že si ve voze věřím, věděl jsem, co mám dělat, a všechno to do sebe hezky zapadlo, nechal se slyšet Švéd a na závěr dodal: „Samozřejmě pořád myslíme na Julesa a modlíme se za něj, co se týče emocí, není to jednoduchý víkend. Všichni budeme zítra závodit pro něho.“

Vedení týmu dalo v úvodním pátečním tréninku Kobajašiho vůz k dispozici Robertu Merhimu, a tak měl Japonec na učení okruhu o poznání méně času než všichni ostatní. To je ostatně podle něj jedna z hlavních příčin, proč dnes lehce zaostával.

„Neprožívám si tady v Rusku zrovna jeden z nejlehčích víkendů, jelikož jsem až doteď neodjel tolik kol a pořád se učím trať, kdykoliv jen vyjedu na dráhu,“ konstatoval Kamuj Kobajaši. „Tím chci říct, že si myslím, že jsem se během tak krátkého času tady v Soči hodně zlepšil, a ačkoliv moje kvalifikační kolo nebylo perfektní, byli jsme schopni kvalifikovat se před lotusem a marussií. Jsem si jistý, že v zítřejším závodě si budu daleko jistější. Na zítřek se těším, naše myšlenky ale budou samozřejmě nadále s Julesem.“

Marussia

Z úcty ke svému těžce zraněnému pilotovi, který v současné chvíli svádí boj o holý život, se vedení Marussie rozhodlo nasadit do domácí velké ceny pouze jeden vůz.

Bohužel pro ruskou stáj, ani v takto obtížném období se jí nevyhýbají technické problémy. Jeden takový postihl Maxe Chiltona během dnešního rána a velmi ovlivnil průběh odpolední kvalifikace. V ní skončil britský pilot na úplně poslední pozici. Ještě předtím byla Chiltonovi udělena penalizace za výměnu převodovky, avšak vzhledem k jeho dnešnímu výsledku se tento trest projeví také na startovním roštu nadcházející Velké ceny USA.

„Těžký víkend, který se nijak neulehčuje s tím, jak se blížíme závodu. Jsem vděčný, že mám celý tým kolem sebe, jelikož si myslím, že nám to všem pomáhá se soustředit,“ podotkl Max Chilton. „Z pohledu výkonnosti, nezískali jsme takovou kvalifikační pozici, kterou jsme dnes chtěli, ale existují pro to jisté důvody. Ráno jsme měli problém s hnací hřídelí a přišli jsme o pozdější část třetího tréninku, a tudíž i o jízdy na měkké sadě. Jelikož je to pro nás nový okruh, je to před vstupem do kvalifikace celkem nevýhoda. Byl jsem celkem spokojen s vyvážením, a když se podívám na třetí trénink jako na celek, myslím si, že jsme odvedli dobrou práci, a v závodě toho očekáváme víc. Dnes večer na to budeme tvrdě tlačit a uděláme, co bude v našich silách, abychom se zítra dostali před caterhamy, ale skutečnost je taková, že bez mého týmového kolegy to není ono,“ dodal britský jezdec.

Diskuse k článku

Napsat komentář