Verstappen o bolestech v posledním kole

Max Verstappen v závěrečném kole předjel Lewise Hamiltona a zajistil si první titul mistra světa. Nizozemec s lehkým odstupem času přiznal, že se během daného okamžiku nacházel v agonii. I tak bylo pro pilota poslední kolo Velké ceny bolestivé, a to kvůli křeči.

Štítky: GP Abú Dhabi Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 18. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Ve čtvrtek 16. prosince obdržel Max Verstappen trofej, která se předává mistrům světa. Po stáhnutí protestu od Mercedesu se nizozemský závodník stal oficiálním šampionem, prvním z Nizozemska – jde o první sezonu od roku 2007, kdy nebyl šampionem Němec nebo Brit, tehdy to Fin Kimi Räikkönen.

Na galavečeru FIA Verstappen také připustil, že jeho šance na zisk titulu nevypadaly v průběhu závodu úplně dobře. Red Bull ztrácel ve srovnání s rychlejším Mercedes, který udával tempo. Následně ale došlo ke kontroverznímu restartu v posledním kole, a nakonec se radoval právě pilot Red Bullu.

„Po celý závod jsme neměli dobré tempo a už to vypadalo opravdu bledě. Mercedes byl v posledních závodech rychlejší, ale já se nevzdal. Říkal jsem si, že jim to nebudu usnadňovat a bojoval jsem, což se vyplatilo.

Během roku jsme měli hodně smůly, několikrát nás dostala pravidla, jindy zase jiné vnější vlivy. Tím jsem ztratil hodně bodů a myslím, že jinak bychom se bavili o úplně jiném šampionátu, ale taková už je realita a nemůžete se spoléhat na ‚kdyby‘,“ uvedl Verstappen.

Nový mistr světa pokračoval, že v posledním kole jej potkala silná křeč do nohy, kterou šlape na plynový pedál. Verstappen i přesto dokázal v posledním kole svého soupeře předjet a zajistit si tak celkové vítězství v sezoně.

„V posledním kole mě zasáhla masivní křeč do mé pravé nohy. Takže jsem byl vlastně rád, že se poté blížila zatáčka číslo pět, ve které jsem se také dostal do vedení. Bylo to naprosto úžasné a na moment jsem své noze ulevil.

Následně jsem se musel na dvou opravdu dlouhých rovinkách bránit, a to už tak příjemné nebylo, jelikož jsem se snažil vypořádat se také v mou křečí v noze. Zároveň jsem si ale plně uvědomoval, že bojuji o titul mistra světa, o můj dětský sen.

V televizi to nevidíte, ale bylo to opravdu bolestivé. Musel jsem se posledním kole prokousat a potlačit tu bolest. V cíli pak vyšly ven všechny naše emoce a pořád jsme s týmem křičeli. Nikdy jsem nezažil tolik křiku v mých sluchátkách a upřímně si myslím, že jsem pořád ještě trochu hluchý,“ zavtipkoval na závěr mistra světa sezony 2021