Během domácího závodu Red Bull Verstappena uzavírá do “bubliny”

Tým Red Bull neplánuje přistupovat k nadcházející Grand Prix Nizozemska jinak než k ostatním závodům jen proto, že jde o domácí Velkou cenu Maxe Verstappena.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 2. 09 2022 — Lukáš Štěrovský

Nizozemec na Zandvoortu, který se vloni vrátil do kalendáře poprvé od roku 1985, dokázal už triumfovat, a tak je logické, že sám sebe může pod nátlakem fanoušků pasovat do role favorita. Před tím ale varuje šéf stáje Christian Horner.

„Od Maxe se bude samozřejmě hodně očekávat, protože se vrací jako mistr světa. Loni tu byla napjatá atmosféra a myslím, že letos to bude podobné,“ zamýšlí se. „Max jako lídr nemůže polevit, musí se udržovat pod tlakem, jinak začnete chybovat.

K Zandvoortu tedy přistoupíme se stejnou disciplínou, s jakou jsme zatím přistupovali ke každé velké ceně. Ve srovnání s klasickým víkendem Maxe nečekají žádné aktivity navíc. Samozřejmě že kolem okruhu budu pořádný randál, ale pokusíme se ho udržet v jeho vlastní bublině uprostřed týmu, aby zvládnul všechno to očekávání.“

Na domácím okruhu bude mít Verstappen poprvé v kariéře šanci na zisk čtyř výher v řadě. Otázkou ale bude forma Red Bullu. „Zřejmě se více ukáže vliv nové směrnice o omezení poskakování, protože Zandvoort je hodně hrbolatý. Je podobný Budapešti, takže Ferrari i Mercedes by se mohly vrátit do boje. Je to zase jiný výzva,“ zamýšlí se Christian Horner.