Barrichello: Kdyby mi Ferrari dalo šanci, vyhrál bych aspoň jeden titul

Bývalý pilot Ferrari zavzpomínal na svoje působení v týmu po boku Michaela Schumachera.

Štítky: Ferrari Rubens Barrichello Zveřejněno 16. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

Brazilec se Schumacherem závodil mezi roky 2000 až 2005, kdy Němec vyhrál čtyři tituly v řadě. Jak na něj Barrichello vzpomíná? „Vždycky jsem se snažil se všemi v týmu spřátelit, to zahrnovalo i Michaela. Ale on mě nikdy nepodporoval. Nikdy mi nijak nepomohl,“ má jasno ‚Rubinho‘.

Přesto ale Schumacherovy jezdecké kvality nijak nezpochybňuje. „Hlavně v rychlých zatáčkách byl neskutečný a velmi odvážný. Já byl rychlejší v pomalých. Tehdejší šéf týmu Ross Brawn mu kolikrát řekl, že něco určitě oproti ostatním dělá odlišně.

Myslím, že jsme se oba vzájemně tlačili na vyšší úroveň. A u Michaela tohle není zrovna snadné,“ přemítá Brazilec. „Pokud bych se s ním měl porovnat, bylo by to asi 70:30 v jeho prospěch. Byl lepší než já. Byl komplexnější, neměl špatné dny, nebyl zranitelný,“ dodává Barrichello. Jednu výtku však vůči Ferrari a svému bývalému kolegovi má.

„Kdybychom měli stejnou strategii, mohl jsem vyhrát alespoň jeden světový titul,“ naráží Brazilec na to, že Schumacherovi na pokyn týmu často musel krýt záda na úkor vlastních šancí na vítězství a neoficiálně byl označován jako stájová dvojka, přestože ve smlouvě nic takového napsáno neměl. „Ale to už je minulost. Nevyhrál jsem titul, ale jsem šťastný, protože jsem se o to pokusil,“ dodává.

Diskuse k článku

Napsat komentář