Až příště budu bojovat s Hamiltonem, zachovám se jinak, slibuje Bottas

Fin přiznal, že bude dost možná muset přehodnotit svůj přístup k závodění s týmovým kolegou, pokud chce pomýšlet na boj o vítězství.

Štítky: Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 8. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Úvodní kolo Grand Prix Maďarska se pro Valtteriho Bottase stalou bez přehánění noční můrou. Po kontaktu s Charlesem Leclercem došlo na poškození křídla, následkem čehož musel Fin k mechanikům a propadl se na chvost pole.

Ještě před kolizí s pilotem Ferrari ale Fin lehce kolidoval i s týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, který jej nakonec předjel. A Bottas zpětně přiznal, že v souboji s druhým mercedesem si možná počínal až příliš opatrně.

„Zatáčka tři, kde došlo ke kontaktu, byla trochu na hraně, Lewis mi nenechal moc místa. Až příště budeme v podobné situace jako v zatáčce číslo dva, kde jsem ztratil, budu smýšlet odlišně. Ale oba se pořád navzájem respektujeme a víme, kde je hranice,“ tvrdí Fin.

Ten sice plánuje tvrdší přístup, rozhodně ale nechce nikoho úmyslně vytlačovat z dráhy. „Závodění může být dobré, i když jeden druhého nevytlačujete z trati. Když proti sobě bojujete tvrdě, ale férově, pořád pro sebe můžete mít navzájem slušnou dávku respektu,“ ví Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář