Až na výjimky členové akademie Ferrari jen nosí peníze

Kontroverzní. Tohle slovo naprosto vystihuje většinu názorů mistra světa z roku 1997. Jacques Villeneuve (na snímku při GP Kanady 2018 ve voze svého otce Gillese) se naposledy pustil do jezdecké akademie Ferrari, která podle něj nabírá hlavně bohaté a vlivné piloty. Existují však dvě výjimky.

Štítky: Ferrari Jacques Villeneuve Zveřejněno 13. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Jednou z nich je Charles Leclerc, který je momentálně lídrem Scuderie. „Byl jediný, kdo neměl pořádné peníze, když vstoupil do akademie. Ostatní měli značný rozpočet, který vám samozřejmě pomůže s postupem v kariéře. Musíte se sice prosadit sami za sebe, ale jezdci z této akademie by se díky financím dokázali dostat tam, kde jsou, i kdyby u Ferrari nebyli,“ má jasno Kanaďan.

Akademie Ferrari momentálně čítá zejména jména pilotů F2, ale i dalších jezdců: jmenujme například Giuliana Alesiho, Marcuse Armstronga, Enza Fittipaldiho, Calluma Ilotta či Roberta Shwartzmana. Jejím členem aktivním v F1 je Antonio Giovinazzi a nově také šampion F2 Mick Schumacher.

Právě Němec je podle Villeneuvea spolu s Leclerkem další výjimkou. „Mick byl samozřejmě v několika posledních letech pod velkým tlakem kvůli svému příjmení. Určitě pocítil tlak, dokázal se z něj poučit. To je velký rozdíl oproti ostatním jezdcům v akademii,“ dodává Villeneuve.

Honda chce od jara ve velkém prodávat autonomní vozidla úrovně 3

Jezdecká akademie Ferrari v roce 2020.