Až do druhé části kvalifikace jsem se s autem jen pral, říká Hamilton

Mercedes si v Číně jede vlastní ligu. Jeho vozy obsadily první řadu, lepším byl tentokrát Valtteri Bottas.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

Jeho hodnocení kvalifikace se nese v typicky finském, skromném duchu. „Kolo bylo v pořádku. Ne úplně takové, jaké bych chtěl, ale naštěstí to stačilo na pole position. Auto bylo tento víkend vážně dobré. Lewis se také dokázal zlepšit a bylo to vážně těsné,“ těší vítěze kvalifikace.

Podle něj čeká v neděli fanoušky pěkná bitva. „Mezi prvními třemi týmy jsou jen malé rozestupy. Ohledně zítřka panuje hodně otázek, ale náš dnešní výkon je povzbudivý,“ má jasno Bottas.

To Hamilton zažil o mnoho komplikovanější víkend, nakonec se ale prodral do první řady. „Od včera až do první části kvalifikace jsem měl s autem potíže, hodně jsem se s ním pral. Je to skvělé auto, ale teprve ho začínáme chápat. Do druhé části jsem udělal pár změn v nastavení volantu a trochu změnil volbu stopy, abych snížil ztrátu,“ vysvětluje Brit.

V Číně to hodně jezdcům klouže, protože nedokážou zahřát pneumatiky. Byl tohle i Hamiltonův problém? „S teplotami pneumatik to nemělo co dělat. Šlo vyvážení a způsob, jak se dostat do tempa, využít přítlak na správných místech.

Upřímně, s ohledem na to, kde jsem byl na začátku kvalifikace, jsem pyšný na to, jakou práci jsem odvedl. Valtteri byl rychlý celý víkend a pole position si zasloužil,“ vysekl Brit pochvalu svému kolegovi.

Diskuse k článku

Napsat komentář