Vedení F1 pověřilo tvorbou plakátů 1000. závodu český tým

Unikátní plakáty, které tak velkolepě doprovázely 1000. závod formule 1 v Číně a také televizní přenosy F1 na programech Sport1 a Sport2, mají úžasný původ. Jsou totiž z České republiky.

Štítky: Automobilist Zveřejněno 16. 04 2019 — Tomáš Richtr

Web GPF1 měl tu čest být partnerem programů Sport1 a Sport2 a společnosti Automobilist při představení unikátních digitálních plakátů (posterů), které byly představeny u příležitosti tisícího závodu v historii formule 1. Byly vytvořeny celkem tři verze:

Žluto-červená v barvách čínského draka v neomezené edici, kterou si pořád lze zakoupit na stránkách Automobilist.

Bílo-zlatá v symbolicky omezené edici jednoho tisíce kusů byla vyprodána ještě dříve, než vůbec tisící velká cena začala.

Automobilist připravil ještě jednu, neprodejnou verzi. Černo-zlatou. Je to verze určená pro žijící vítěze velkých cen, šéfy týmů formule 1, VIP partnery a stálé akreditované novináře.

Kromě grafické a kreativní roviny plakátů je důležitý vůbec nejdůležitější jejich aspekt: bez souhlasu nejvyššího vedení formule 1 by nebylo nikdy možné je prodávat nebo nabízet členům komunity formule 1. Jedná se o fenomenální úspěch, tím spíš, když tým Automobilist tvoří čeští umělci, kreativci a perfekcionisté z České republiky!

Během pořádání Velké ceny Číny Automobilist uspořádal ve spolupráci s vedením formule 1 událost v podobě slavnostního představení černo-zlatého plakátu. O významnosti akce hovoří fakt, že se jej zúčastnil nejvyšší šéf formule 1 Charles Carrey. Formule 1 informovala o plakátech na svých sociálních účtech a prodejné verze nabízela dokonce ve svém vlastním shopu.

Černo-zlatý plakát přijel představit mistr světa roku 1996 Damon Hill ve voze Lotus 49, se kterým jeho táta Graham Hill získal titul mistra světa v roce 1968. Hvězdami představení plakátu byli také současný šéf Pirelli Mario Isola. Známý manažer formule 1 a dlouhá léta také spolukomentátor televizních přenosů formule 1 Pavel Turek sehrál instrumentální roli v úspěchu celého projektu.

Poster byl nabídnut také kontingentu stálých novinářů. Zájem byl veliký, řada z nich na představení čekala už několik desítek minut předem.

Plakát bylo možné spatřit také během televizního vysílání. Vítěz 1000. závodu Lewis Hamilton obdržel jeden exemplář.

Diskuse k článku

Napsat komentář