Automobilist v Česku otevřel obchod

Česká společnost Automobilist, s jejímiž díly se na našem webu průběžně potkáváte, dosáhla jednoho velkého milníku: v pražském obchodním centru Palladium otevřela obchod. A při té příležitosti rovnou ve světové premiéře představila nový produkt v luxusní prémiové kategorii Fine Art Prints.

Štítky: Automobilist Ayrton Senna Zveřejněno 10. 02 2022 — GPF1.cz

Pražský obchod je teprve druhým po Mnichově. Vystavena je celé řada posterů a fine art printů. Ty se tvoří ve třech velikostech: největší ve formátu 220 x 94 cm (pouhých pět kusů), prostřední ve velikosti 110 x 47 cm (40 kusů) a nejmenší ve formátu 50 x 24 cm o počtu 400 kusů.

Cena největšího printu je dynamická – liší se podle počtu dostupných kusů. Ten první začíná na 10 tisících dolarů, což něco přes 200 tisíc korun. Nejmenší printy se dají pořídt již od necelých sedmi tisíc korun.

Postery, které jsou na výšku ve standardním formátu 50 x 70 cm, se vyrábějí také v limitované nebo sběratelské edici. Automobilist je produkuje díky licenčním dohodám s pořadateli (F1, WRC), týmy, automobilkami, osobnostmi nebo nadacemi.

Jedním z kouzel umělecké tvoby Automobilist je digitální rekonstrukce starších scén z oblasti automobilismu a motorsportu, které v dané době nebylo možné pořídit ve současné míře detailu. Právě zaměření na detail je dechberoucí prvek činnosti Automobilistu. Kreativní ředitel společnosti Jan Rambousek prozradil, že připomínkování ze strany licenčních partnerů bylo největší u čerstvé novinky: Fine Art Printu prvního vítězství Ayrtona Senny v Portgalsku ’85.

Fine Art Print je možné si s řadou ostatních děl prohlédnout v nově otevřeném obchodě Automobilist v pražském Palladiu.