Auto v normálu, jsem připraven závodit, libuje si po pátku Hamilton

Po nepříliš povedeném víkendu přichází z Mercedesu opět dobré zprávy. V Japonsku si po prvním dni oba piloti pochvalují svá auta, Valtteri Bottas se jen potřebuje sžít se super-měkkou sadou pneumatik.

Štítky: GP Japonska Mercedes Zveřejněno 6. 10 2017 — Josef Nekvinda

O uplynulém víkendu v Malajsii nebyl svým vozem spokojený ani jeden z pilotů Mercedesu. Dle svých slov na tom byl o něco hůře Valtteri Bottas, avšak ani Lewis Hamilton se nevyhnul problémům v trénincích a posléze i v závodě. Příjezd na Suzuku byl proto velkou neznámou. Po pátku se však zdá, že se věci vrátily do normálu, a to i navzdory opětovnému nasazení úprav ze Sepangu.

„Byl to zajímavý den. Auto se chová mnohem lépe, než tomu bylo v Malajsii,“ podotknul hned na začátku vítěz druhého volného tréninku Hamilton. „Jsem rád za suchou sekci v prvním tréninku. Ve druhém už byla spousta vody, ale bylo velmi důležité vyjet ven, posoudit trať a zhodnotit chování auta s ohledem na Malajsii, kde to nebylo dobré. Cítím, že se to vrátilo k normálu, takže jsem připraven závodit.“

Bottas v pátek obsadil páté místo a prakticky souhlasil s vyjádřením svého kolegy. Nicméně on sám se prý musí vypořádat se super-měkkou sadou pneumatik, z níž nedokáže dostat odpovídající výkon.

„V prvním tréninku byl pocit z auta lepší než v Malajsii, ale stále potřebujeme pracovat na věcech, které naše auto učiní rychlejším. Oproti minulému víkendu je to mnohem lepší výchozí pozice. Moje jízda na měkkých pneumatikách v pořádku, nicméně se super-měkkou jsem se potýkal s nedostatkem přilnavosti. Pro mě to tedy bude hlavní záležitost, abych pochopil, kde se nachází výkonnost této sady. Jízdy na delší vzdálenost nebyly až tak špatné. Doufejme jen v lepší počasí pro zítřek,“ dodal Bottas, který se druhého tréninku svým časem neúčastnil.

Kdo s koho?! 😜😎😃

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář