Audio: Popis rozdílu mezi brzdami Brembo a Carbon Industrie

Tým Haas při GP Ruska zkouší nové brzdy. Místo ty od italské společnosti Brembo bude využívat brzdy od Carbon Industrie.

Štítky: Technika Zveřejněno 28. 04 2017 — GPF1.cz

Analytický komentátor přenosů F1 na programech Sport1 a Sport2 Josef Král má zkušenosti s oběma dodavateli. Coby zkušený závodník formule GP2, bývalý testovací pilot F1 a současný profesionální závodník ve zvukovém komentáři níže vysvětluje zajímavá technická zákoutí a hlavně překvapivě rozdílné chování brzd od obou dodavatelů.

Komentář zazněl během prvního tréninku GP Ruska odvysílaném na programu Sport 1. Už den před tím hlavní pilot týmu Haas, kterého se změna týká, Romain Grosjean vysvětlil:

„Abych byl fér vůči Brembo, nová verze, kterou jsme dostali v Číně, byla o hodně lepší. Ale trvalo dlouho, než jsme je vůbec dostali. Nevolal jsem tedy po tom, abychom dostali Carbon Industrie, ale už byly v plánu, tak jsme je vyzkoušeli. A oba (já a Kevin) jsme s nimi byli spokojeni. Měli jsme pocit větší kontroly na autem při brzdění.

Jsem velmi citlivý na svůj levý pedál, takže potřebuji dobré brzdy, abych autu více věřil, abych jej dostal více na limit. Takže v Rusku Carbon Industrie určitě vyzkoušíme. Čeká nás ale hodně práce, mapování režimů a jiných řešení kolem nich. Ale určitě mi pomohou najít pár zbývajících setinek.“

Haas se nakonec po pátku vrátil pro zbytek GP Ruska k dodavateli Brembo.

Záznam Facebook Sport TV živého přenosu – brífinku komentátorů GP Ruska před 2. tréninkem v Soči:

Diskuse k článku

Napsat komentář