Ať klidně zůstane jeden pitstop, ale ať můžeme jezdit rychle

Piloti F1 v závodech musí jezdit hodně volným způsobem, aby šetřili pneumatiky. Je to velká škoda, protože v moderních monopostech formule 1 je podstatně větší potenciál. Jezdci doufají, že pneumatiky pro sezonu 2019 budou v tomto ohledu lepší.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 8. 10 2018 — GPF1.cz

V posledních velkých cenách se častěji objevují potíže s puchýřkováním pneumatik.

„Prakticky během každého závodu musíme pneumatiky hodně šetřit,“ řekl druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas. „Zejména v posledních velkých cenách čelíme problémům s puchýřkováním.

Jakmile se dostaneme s pneumatikami na konkrétní úroveň teplot, víme, že to přijde. Pak se snažíme nejet moc rychle, abychom se přes tyhle teploty nedostali, a snažíme se to mít pod kontrolou.

Okruh Suzuka má velká příčná přetížení. Kontrolovat pneumatiky navíc za vysokých teplot je hodně těžké. Často pak máte pocit, že jedete volným tempem, což má do ideálu daleko.

Víte, tahle auta mají obrovský potenciál. I kdybychom měli zůstat u strategie jediného pitstopu, tak ať se alespoň jezdí naplno. S tím mají problém všichni. Ta auta jsou rychlá jako nikdy před tím.“

Lewis Hamilton vyzval Pirelli, aby nasadilo pro příští rok pneu s tenčím běhounem, jak tomu bylo ve Španělsku, Francii a Velké Británii.

Diskuse k článku

Napsat komentář