Aston Martin zvažuje návrat do F1

Podle informací britského Autocaru jedná věhlasná automobilka o vytvoření týmu s Red Bullem a dodávkách motoru od Mercedesu. Lauda však jakákoliv jednání popírá. AKTUALIZOVÁNO

1 Štítky: Aston Martin Red Bull Zveřejněno 5. 07 2015 — Tomáš Bohuslav

Podle informací britského Autocaru jedná věhlasná automobilka o vytvoření týmu s Red Bullem a dodávkách motoru od Mercedesu. Lauda však jakákoliv jednání popírá. AKTUALIZOVÁNO

Představitelé rakouské stáje se v posledních týdnech hned několikrát nechali slyšet, že v důsledku nastalé situace, která pro tým čtyřnásobných šampiónů nevypadá zcela dle jejich představ, zvažují svoji další budoucnost ve formuli 1.

Hovořilo se přitom zejména o spojení s Audi či úplném odchodu. Nyní podle všeho vstoupil do hry další faktor, a tím není nikdo menší než slavný výrobce sportovních automobilů Aston Martin.

Na základě dostupných informací již dokonce prý byla mezi oběma stranami zahájena jednání o konkrétní podobě partnerství. Monoposty Red Bullu by na své karosérii vozily loga Aston Martinu, podobně jako je tomu nyní v případě Infiniti, a byly by poháněny motory od Mercedesu, který vlastní 5% podíl v britské automobilce a tuto spolupráci již posvětil. K zamýšlenému spojení by prý navíc mohlo dojít už příští rok, a to navzdory skutečnosti, že smlouva mezi Red Bull a Renaultem vyprší až na konci sezony 2016.

Jméno Aston Martin není královně motorsportu neznámé, v letech 1959 a 1960 měla automobilka v F1 svůj vlastní tým, žádných výraznějších úspěchů však nedosáhla.

AKTUALIZACE

Krátce poté, co tyto zvěsti prosákly na povrch, se nicméně nechal slyšet Niki Lauda, jenž zastává funkci nevýkonného šéfa Mercedesu, a celou záležitost poměrně rázně dementoval.

„Žádnou takovou diskuzi vůbec nevedeme. Vůbec žádnou,“ řekl webu Motorsport.com. „Nikdy jsem od nich nic neslyšel a nikdy jsme se o tom nebavili. S Helmutem (Markem) snídám každé ráno, takže bych to měl vědět.“

„Nikdy jsme o tom nepřemýšleli, protože naše motory používají čtyři týmy, takže na to ani nemáme kapacitu.“

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář