Aston Martin: Vettelovi pomůžeme s návratem do formy

Technický šéf Racing Pointu (od příštího roku Aston Martin) Andrew Green je přesvědčený, že Sebastian Vettel najde v novém působišti ztracenou formu.

Štítky: Andy Green Aston Martin Racing Point Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

Vettel do letošní sezony vstoupil s vědomím, že u Ferrari po konci roku pokračovat nebude. Němec se zatím výrazně trápí, po deseti závodech je až třináctý v Poháru jezdců, na týmového kolegu Leclerka ztrácí 40 bodů.

„Můžeme Sebovi pomoci. Myslím, že samotnému mu přijde, že momentálně není na dobrém místě. Trochu ztratil své kouzlo. My jsme ale nejlepší tým v nápravě jezdců, dokážeme je dostat zpět do formy. Takže si myslím, že mu vážně dokážeme pomoci,“ tvrdí Green.

Jednou z pozitivních změn, které podle něj Vettel uvítá, je méně politické prostředí v Aston Martinu. „Soustředíme se na jezdce. Hodně času věnujeme tomu, abychom porozuměli našim jezdcům. Pracujeme s nimi a budujeme velmi silné partnerství. To nám pomáhá vychovávat je a zajistí, že se cítí pohodlně, bezpečně. Nemusí se bát, že se jim něco děje za zády. V týmu není žádná politika, což pilotům umožňuje soustředit se jen na řízení auta. To podle mého vrátí Seba do hry.“

Vettel, který u týmu nahradí Sergia Péreze, prý přinese takové zkušenosti, které by jiný jezdec nabídnout nemohl. „Je to několikanásobný šampion. Přinese nám metodiku práce, kterou jsme ještě neviděli. A to chceme. Chceme někoho, kdo si tím prošel a může nám ukázat, co je k tomu potřeba. Co je třeba k vyhrávání závodů? Co musíme udělat pro vítězství v šampionátu? To nám Sebastian dodá.

Myslím, že tým tak získá zcela novou dynamiku. Ukazuje to míru zájmu majitele Lawrence Strolla v tom, kam chce tým posunout a co s ním zamýšlí,“ dodává Andrew Green.

Vettel se ve Ferrari trápí. Spasí ho přestup do Racing Pointu?