Aston Martin ve velkém nabírá lidi, chce se stát “gigantem F1”

Šéf týmu Aston Martin Otmar Szafnauer naznačil, že tým má zvýšit počet zaměstnanců o 50% ve snaze stát se gigantem F1. Stáj se sídlem v Silverstone dokončila během zimy přeměnu, která udělala z Racing Pointu Aston Martin

Štítky: Aston Martin Otmar Szafnauer Zveřejněno 5. 06 2021 — Jiří Košta

Tým, který se po obtížném začátku nové sezóny umístil na pátém místě v pořadí konstruktérů, má v srpnu 2022 otevřít novou továrnu. Aston Martin chce být tam, kde je momentálně například Mercedes, Red Bull nebo Ferrari.

„Výrazně jsme přidali počet zaměstnanců na rozdíl od toho, jak to bylo u Force Indie (tehdy cca 400 lidí). Nová továrna je na správné cestě, již jsme začali stavět a je to velký, velký program, který umožňuje nábor ještě dále. Nyní jsme na přibližně 535 lidech. Pravděpodobně se dostaneme do oblasti 800 nebo jakékoli jiné velikosti pod rozpočtovým stropem. Na tom nyní strategicky pracujeme a snažíme se zaměstnat stejně smýšlející jedince, kteří chtějí přijít pracovat pro Aston Martin a závodit na nejvyšší úrovni. Takže náborový proces probíhá dobře,” říká Szafnauer.

F1 má příští rok fungovat podle radikálně odlišných aerodynamických pravidel a s letošním poprvé platným rozpočtovým stropem se zaměřuje na to, kdy týmy zastaví vývoj současných monopostů. Po sezonním boji s McLarenem o třetí místo v loňském roce se Aston Martin letos stále trápí.

Szafnauer potvrdil, že tým stále vyvíjí své vozy pro letošní rok. „Před týmy na čele je větší mezera než u týmů za nimi. Po zbytek sezony musíme odvést dobrou práci, přinést další vylepšení, lépe porozumět vozu, dát jezdcům lepší pocity z vozu, abychom se mohli dostat pravidelně do boje o střed pole. Nebude jednoduché získat ani celkové páté místo.”