Aston Martin si proti Red Bullu na okruzích s rychlými zatáčkami věří

Zatímco Aston Martin předvedl většinu svých dobrých výkonů na městských okruzích, na vysokorychlostních tratích se mu zatím nedaří dosáhnout přesvědčivých výkonů.

Štítky: Aston Martin Zveřejněno 25. 06 2023 — GPF1.cz

Náročný závod v Barceloně ukázal, že pokud chce Aston pravidelně konkurovat Mercedesu, který je nyní předstihl v šampionátu konstruktérů, má ještě hodně práce. Šéf týmu Mike Krack se neobává dalšího pokračování na rychlých okruzích Red Bull Ring a Silverstone, protože jejich nový technický balíček funguje, jak má.

“Nemám obavy, protože si myslím, že jsme viděli, že poslední technická aktualizace zřejmě funguje, a teď nás čeká několik tratí, kde je hodně vysokorychlostních zatáček,” vysvětlil. “Myslím, že jsme zlepšili naše auto ve vysokorychlostních zatáčkách, i když jich v Montrealu není tolik. Je to hodně brzdění.”

Krack věří, že nadcházející okruhy ukážou “skutečnou sílu” Red Bullu, jehož náskok na vítězství by se mohl zvýšit, když naplno využije potenciál svého vozu.

“Vlastně se na ty okruhy těšíme, protože na takových tratích podle mě také uvidíme skutečnou sílu Red Bullu a také lépe poznáme, jak daleko jsme.”

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde