Aston Martin vstupuje do formule 1

Ve středu odpoledne automobilka Aston Martin oficiálně potvrdila, že se v roce 2021 vrátí do formule 1, kde převezeme tým Racing Point. Současně šéf Mercedesu Toto Wolff, který byl spojován s přestupem právě do Aston Martinu, vyvrací tyto spekulace.

Štítky: Aston Martin Racing Point Zveřejněno 1. 04 2020 — Lukáš Štěrovský

Do legendární britské automobilky nasypal počátkem roku velké peníze
Lawrence Stroll, kanadský obchodník a spolumajitel Racing Pointu, kde závodí jeho syn Lance, s tím, že vstup do královny motorsportu byl v plánu příští sezonu. Objevily se informace, že současná pandemie jeho snahu překazí – Aston Martinu se propadla hodnota akcí o několik desítek procent –, ale tak se nestalo.

Naopak, Stroll poslal do Astonu finanční injekci a podle některých zpráv by měl už 20. dubna stanou v pozici výkonného ředitele automobilky.

To poněkud vyvrací informace o tom, že do této pozice měl být dosazen současný šéf stáje Mercedes Toto Wolff. „Ten příběh není pravda, nestanu se šéfem Aston Martinu,“ vyvrací zprávy, s nimiž přišel například bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone.

Faktem ale je, že mezi Strollem a Wolffem panuje velmi přátelský obchodní vztah, a tak by Wolff nakonec mohl vzít místo šéfa týmu Aston Martinu ve formuli 1. Údajně se totiž rozkmotřil s nejvyšším vedením automobilky Mercedes, které mu zabránilo pokračovat v protestech proti motoru Ferrari a také mu nařídilo, aby Mercedes nestartoval v Austrálii. Obojí prý bylo Wolffovi hodně proti srsti.

Diskuse k článku

Napsat komentář