Aston Martin se s Red Bullem chystá do DTM

Aston Martinu to s formulí 1, zdá se, nevychází, a tak hledá uplatnění jinde. V současné době probíhají jednání o vstupu značky Aston Martin za finanční podpory Red Bullu a motory Honda do německého šampionátu cestovních vozů DTM.

1 Štítky: Aston Martin Motorsport Red Bull Zveřejněno 18. 07 2018 — GPF1.cz

Šéf promotérské organizace ITR, bývalý pilot F1 Gerhard Berger uvedl, že jednání jsou v pokročilé fázi, byť není nic zatím pevně dohodnuto.

„Na vstupu nových týmů do DTM pracujeme,“ řekl Berger. Automobilka Mercedes na konci letošní sezony DTM opustí. Bude se soustředit na F1 a formuli E.

Před třemi týdny oznámily organizace DTM a japonské Super GT společná technická pravidla. Kromě mnoha společných prvků aerodynamiky se bude závodit s motory o objemu dvou litrů, čtyřmi válci a výkonem 600 koní. Aston Martin takový motor nemá, ale Honda v japonském Super GT ano.

DTM usiluje o možnost takzvaných zákaznických týmů v DTM. Po odchodu Mercedesu vedení seriálu jedná s Audi a BMW o podmínkách setrvání v šampionátu.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Aston Martin se s Red Bullem chystá do DTM”

  1. Romcek napsal:

    To by jako Aston postavil káru za prachy RedBullu a strčil do toho dvoulitrovej čtyřválec Hondy ? Chce se mě smát i plakat najednou.

Napsat komentář