Aston Martin očekává kopírování svého inovativního křídla

Šéf Aston Martinu Mike Krack očekává, že ostatní týmy bude hodně zajímat zadní křídlo, které stáj nasadila na Hungaroringu. Podle Kracka bychom okopírované modely zadních křídel mohli vidět při Velké ceně Singapuru.

Štítky: Aston Martin Mike Krack Zveřejněno 12. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Aston Martin přivezl do Maďarska další vylepšení. Nejvýraznějším a nejviditelnějším prvkem se stalo nové zadní křídlo. Britský tým dokázal najít šedou zónu pravidel, a i přes zákaz desek po boku zadních křídel, je tam dokázal implementovat.

Nový systém Aston Martinu je opravdu inovativní, neboť za vozem dokáže vytvářet špinavý vzduch a podporuje celkovou stabilitu auta. Zlepšuje i další aerodynamické vlastnosti celého monopostu a koncepčně se podobá spíše zadním křídlům z loňské sezony.

Výsledky byly vidět už v Maďarsku, kde Aston Martin zaznamenal zlepšení už v kvalifikaci. V závodě pak Sebastian Vettel obsadil desáté místo, Lance Stroll skončil jedenáctý. Šéf stáje Mike Krack očekává, že i ostatní týmy budou nasazovat podobná křídla.

„Hodně jste toho o nás psali po Barceloně a po internetu kolovalo několik urážlivých vtipů, myslím si ale, že jsme vám ukázali, že i my umíme být inovativní. Máme dobré nápady a řekl bych, že brzy uvidíme podobná křídla i u jiných týmů.

Očekávám, že ostatní stáje podobná křídla nasadí na tratích, které si žádají aerodynamicky funkční auto. Do Nizozemska to asi nestihnou, ale Singapur mi zní už celkem reálně, tam už někdo bude připraven,“ odhaduje šéf Aston Martinu.