Aston Martin “inspirací” pro pokořený Mercedes

Mercedes byl během Velké ceny Bahrajnu překonán Aston Martinem, ale Toto Wolff věří, že noví soupeři týmu mohou posloužit jako dobrá inspirace.

Štítky: Aston Martin Mercedes Zveřejněno 7. 03 2023 — GPF1.cz

Pro Lewise Hamiltona a George Russella to byl obtížný závod, v němž se W14 nedokázal vyrovnat vozu AMR23 Fernanda Alonsa. Alonso vybojoval konečné třetí umístění na stupních vítězů za Red Bully Maxe Verstappena a Sergia Péreze, zatímco Hamilton a Russell skončili na pátém, respektive sedmém místě, mezi nimi dojel druhý Aston Martin Lance Strolla.

Vzhledem k výkonnostnímu skoku zelených vozů od roku 2022 dostal Wolff naději, že Mercedes může dosáhnout stejné úrovně pokroku.

“To, čeho Aston Martin zvládl dosáhnout, je dobrou inspirací, protože se dostal ze dvou sekund ztráty na pozici druhého nejrychlejšího týmu na dráze,” řekl Wolff po závodě. “U nás je všechno špatně. Možná, že rychlost na jedno kolo byla ještě dobrá.

Ale v závodě jsme viděli následky a, abych to řekl na rovinu, chyběl nám přítlak. Když vám chybí přítlak, klouže to s pneumatikami, takže se pneumatiky rychle ničí”