Aston Martin chystá do Kanady “velkou změnu”

Aston Martin chystá "velké zlepšení" pro nadcházející Velkou cenu Kanady.

Štítky: Aston Martin Zveřejněno 8. 06 2023 — GPF1.cz

Fernando Alonso v Barceloně zastavil sérii šesti po sobě jdoucích čtyř nejlepších výsledků – včetně pěti umístění na stupních vítězů – a skončil až sedmý.

“Musíme pochopit, proč nám ve srovnání s našimi soupeři chyběla rychlost,” cituje šéfa týmu Mikea Kracka španělský deník Diario Sport. Jednou z interpretací je, že nový vůz Mercedesu “B” výkonnostně přeskočil Aston Martin, přičemž bývalý pilot F1 Ralf Schumacher si myslí, že to ukazuje, že tým sídlící v Silverstone není tak dobrý ve vývoji svých vozů během sezóny.

“Tým ještě není tak zkušený a nemá takovou strukturu, jakou mají týmy ze špičky,” řekl Schumacher pro Sky Deutschland. “Bylo to vidět v Barceloně – auto bylo v pořádku, ale ne dost rychlé. Takže stále existují nějaké slabiny a ty se nám dobře ukázaly.”

Krack však tvrdí, že vývoj pokračuje a bude znát v Montrealu.

Alonso urguje Aston Martin: Zrychlete dodávku nových dílů

“Něco tam určitě budeme mít. Bude to krok vpřed,” řekl. “Myslím, že musíme počkat ještě dva nebo tři závody, abychom viděli, jak na tom jsme. Stále jsme měli obě auta na bodech, takže to není žádné velké drama.”

Ambasador týmu, bývalý jezdec F1 a dlouholetý Alonsův spolupracovník Pedro de la Rosa, je však ohledně významu Kanady sdílnější.

“V Montrealu musíme snížit ztrátu,” řekl televizi DAZN. “Ze Španělska jsme odjížděli se staženým ocasem z mnoha důvodů. Byla to studená sprcha na všech úrovních, protože jsme hodně zaostávali.”

Někteří se domnívají, že Aston Martin se příliš zdráhal přidat na vývoji vozu, když se začátek sezony vyvíjel tak dobře.

Aston Martin se chystá na motory Honda

“My nic nezdržujeme,” trval na svém de la Rosa. “Děje se to, že vylepšení přicházejí, když přicházejí. Zlepšení zavádíme postupně. Do Barcelony jsme přivezli přední křídlo, v Montrealu budou další a tak dále. Není to aerodynamický balíček, který by něco revolučně změnil, ale postupných vylepšení bude mnoho. To, co vidíme, je, že se zlepšujeme, ale to ostatní také. Taková je realita,” dodal Španěl.

De la Rosa také řekl, že je předčasné spekulovat o tom, že Mercedes nyní udělal trvalý výkonnostn krok a přeskočil Aston Martin, a že bude těžké se vrátit zpět před něj..

“Musíte zůstat nohama na zemi, ale také musíte věřit týmu,” řekl. “Nemůžete mít jeden špatný závod a myslet si, že Mercedes udělal obrovský krok nebo že jsme ztratili šance na stupně vítězů. Mercedes pravděpodobně udělal krok vpřed, ale ne tak, aby předstihl Ferrari a nás. A Red Bull si na Hamiltona nadále drží náskok 24 sekund, takže jsou stále v jiném světě.”

Generální ředitel Aston Martin Martin Whitmarsh údajně připustil, že v Kanadě proběhne “největší aktualizace roku” pro vůz 2023.

“Přesně to mi řekl,” řekl zpravodaj časopisu Auto Motor und Sport Michael Schmidt. “Nechtěl mi říct, o co jde, ale předpokládám, že měl na mysli novou podlahu. Protože v jiných oblastech už provedli detailní změny a myslím, že budou pokračovat ve své koncepci sidepod, protože funguje docela dobře.”