Aston Martin a Mercedes jsou jediné šance pro Sebastiana Vettela

Aston Martin se jeví jako nejvíce pravděpodobná destinace pro Sebastiana Vettela. Tým chystá velké investice a má parametry potenciálně úspěšného projektu. Bez šance na vítězství Sebastian Vettel formuli 1 opustí.

Štítky: Aston Martin Mercedes Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 05 2020 — Tomáš Richtr

Od příští sezony bude současný tým Racing Point (původně jako Jordan) přejmenován na Aston Martin. Nový majitel Lawrence Stroll, otec jednoho ze závodníků stáje, Lance, získal významný podíl v automobilce Aston Martin. Očekává se, že ta do týmu F1 investuje odhadem 200 milionů liber.

Tým bude pokračovat s motory Mercedes a ve spojení se Strollovým kreditem by výhledově mohl být Aston Martin úspěšnou stájí. Jako taková se může jevit atraktivní pro Sebastiana Vettela, který na konci roku opustí po šesti letech Ferrari.

Poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, že s Vettelem hovořil o možnosti jezdit pro Red Bull, ale Marko řekl, že pro Vettela v týmu stojícím na Maxi Verstappenovi nemá místo.

„Měl jsem z něj pocit, že pokud bude mít šanci na to vítězit, bude pokračovat, jinak ne,“ řekl Marko.

Vettelova další možnost je pořád u Mercedesu, ale jak upozorňuje například bývalý pilot F1 a spolumajitel závodního týmu US Racing Ralf Schumacher, Mercedes teď řeší jiné záležitosti než jezdeckou sestavu. Šéf týmu F1 Toto Wolff si podle zákulisních informací nesedne s novým šéfem Daimleru Olou Källeniusem. Oproti tomu Wolff úzce spolupracuje s Lawrencem Strollem a Wolff do automobilky Aston Martin sám investoval. Z Mercedesu přichází dosavadní ředitel AMG Tobias Moers, který nahradí současného šéfa Aston Martin Andyho Palmera.

Pro Helmuta Marka by byla kombinace Hamilton – Vettel v Mercedesu pro fanoušky atraktivní. Helmut situaci chápe tak, že rozhodnutí je na Daimleru, který si Vettela v týmu hodně přeje. Toto Wolff, který po zkušenosti Hamilton – Rosberg nechce mít v jednom týmu dva ‚alfa piloty‘, tedy nemá na rozhodovacím procesu rozhodující roli.

Management Valtteriho Bottase už se ohlíží po nových možnostech pro současného týmového kolegu Lewise Hamiltona. Bottas je spojován s Renaultem a dokonce Red Bullem, který ale obvykle preferuje své vlastní jezdce Red Bull akademie. Mercedes spravuje agendu současného pilota Williamsu George Russella.

Nápadu Vettel do Aston Martinu leží v cestě jedna nemalá překážka: Sergio Pérez má smlouvu s týmem Racing Point / Aston Martin až do roku 2022. Druhým pilotem je syn majitele, Lance Stroll.

Diskuse k článku

Napsat komentář