Asociace jezdců vyzývá k dialogu, bojkot odmítá

Diskuze budou pokračovat i během GP Itálie.

Štítky: FIA GPDA Pirelli Zveřejněno 31. 08 2015 — Marie Tomšíková

Asociace jezdců velkých cen GPDA vyloučila bojkot GP Itálie, ale přiznala, že diskuze stále probíhá a prioritou všech stran je bezpečnost.

Sebastian Vettel a Nico Rosberg měli během závodního víkendu v Belgii problémy s pneumatikami. Rosbergovi praskla pneumatika ve druhém pátečním tréninku a Vettel utrpěl defekt přímo během závodu a musel odstoupit ze třetího místa. Hlavně Sebastian Vettel byl po závodě hodně naštvaný a nešetřil kritikou na stranu Pirelli.

Týmy požadují změny, aby měly jistotu, že stejná situace se nebude opakovat. S odkazem na Silverstone 2013 GPDA oznámila, že její členové si vyhradili právo na stávku, pokud se budou problémy opakovat, ale takové drastické opatření tentokrát nehrozí. V rozhovoru pro Motorsport předseda GPDA Alex Wurz řekl:

“Jsme daleko od bojkotu. Tyto věci se v minulosti stali i jiným výrobcům, například Michelin a Bridgestone. Je tady tenká hranice mezi výkonem a bezpečností a všichni o tom ví. Pak si ale často musíme sednout a říct: Dobře, jak jsme na tom na této trati? Jsme pod nebo nad hranicí? Musíme mít objektivní pohled.”

Wurz řekl, že GPDA kontaktovala Pirelli i FIA a priorita všech stran je bezpečnost. Jednání budou pokračovat tento týden před závodem v Monze.

“Komunikace mezi stranami stále probíhá, a to je velmi důležité pro vývoj tohoto sportu. Myslím si, že v této situaci bude nejlepší, když podrobnosti nebudou zveřejňovány,” dodal Wurz.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář