Asijské okruhy: Reem International Circuit

Naší poslední zastávkou bude jediný saúdskoarabský okruh, který nese název Reem International Circuit. Tento závodní okruh se rozprostírá v pestrobarevných písečných dunách západně od hlavního města Saudské Arábie Rijád.

Štítky: Okruhy Zveřejněno 7. 04 2020 — Lukáš Podstata

Reem International Circuit převzal svůj název od vzácného typu jelenů, kteří žijí v prostředí dun Khubayb Al Reem, na kterém je tamní okruh umístěn. Návštěvníci se na okruh dostanou z Rijádu po prašné cestě, která se jmenuje Makkah Highway.

První myšlenku o vytvoření závodního okruhu v Saudské Arábii měl Al Faisal. Jakožto syn prince Turkiho, bývalého generálního ředitele zpravodajské služby Saúdské Arábie, měl nezbytná spojení, aby svůj sen mohl zrealizovat.

Al Faisal společně se svým strýcem, který byl druhým investorem, najali architekta Abizinadaha k vytvoření nového okruhu. Tento architekt však byl z prvotního plánu doslova zděšen. „Když jsem se poprvé dostal na místo, kde měl stát okruh, mé oči byly v slzách. Upřímně jsem nevěděl, kde mám začít, protože to byla neuvěřitelná variace písečných dun. První věc, co jsem udělal bylo, že jsem si postavil stan, a nakonec jsem v něm strávil defakto dva roky.“

Okruh byl slavnostně otevřen 5. března 2008 a stal se domovem pro většinu arabských šampionátů. Mezi ně můžeme zařadit Zain Lotus-Cup, Mini Cup Saúdské Arábie, Porsche GT3 Blízkého východu, Chevrolet Super-Cars a motokárový šampionát Saúdsko Arabské závodní federace. Reem International Circuit se skládá dohromady z dvanácti zatáček a měří 3 800 metrů.

Diskuse k článku

Napsat komentář