“Arogantní” Pérez vyrostl jako pilot, ale ne jako osobnost

Sergio Pérez, jedna z nejzáhadnějších osobností mezi piloty, co do talentu. Léta letoucí čeká na svou příležitost v top týmu. A ne, že by nepřicházela. V roce 2013 se dostal do McLarenu. A vydržel tam jen rok, protože musel uvolnit místo Kevinu Magnussenovi. Což je ve své podstatě trochu paradox, neboť ten v týmu vydržel také jen rok. Plus jeden závod v náhradě za Fernanda Alonsa, pokud se to dá vůbec počítat, neboť Magnussen se na start s nespolehlivou Hondou ani nedostal.

Štítky: Sergio Pérez Zveřejněno 23. 04 2018 — GPF1.cz

Sergio Pérez po odchodu z McLarenu našel útočiště ve Force Indii, kde závodí už pátou sezonu. V posledních dvou letech skončil celkově sedmý a v Bahrajnu 2014, Rusku 2015, Monaku a Baku 2016 získal stupně vítězů. Stejně jako za tým Sauber v Malajsii 2012 v jeho nejslavnějším závodě, ve kterém v souboji s Fernandem Alonsem málem dosáhl na vítězství.

Pérez byl jedním z posledních potvrzených jezdců pro letošní rok poté, co se ukázalo, že v top týmech není místo. A tak Pérzeovo čekání trvá, ale proč? Odpověď nabízejí někteří manažeři, kteří s ním v minulosti spolupracovali.

„Velmi rychle mu do hlavy stoupil syndrom toho, že se stal pilotem F1. Checo jako pilot v posledních třech letech hodně vyrostl, ale bohužel se ve stejném tempu nevyvinul jako osobnost,“ řekl o něm krajan a dlouholetý manažer McLarenu jo Ramirez. A brazilský novinář Livio Oricchio dodává:

„Vztah mezi Mexičanem a McLarenem vlastně nikdy pořádně nezačal. Formule 1 není jen o nasazení. Je to mnohem víc. Je to o interakci, vzájemné spolupráci, dvě různé strany směrující za stejnými cíly, vyhrávat a prohrávat spolu. Pérez není typem člověka, který tak činí.“

Řešení problému Force Indie je prý snadné: Ocon musí změnit přístup

Livio Oricchio se odvolává na své kontakty v McLarenu a Sauberu, podle kterých se Pérez vyznačuje „arogantním přístupem“.

Sám Sergio Pérez tápe, proč o něj velké týmy nemají zájem.

„Pravé důvody neznám. Myslím, že odvádím dobrou práci, tady asi není o mnoho víc, co bych dokázal. Skončil jsem sedmý v posledních dvou letech. Na čele středu pole. Určitě není náhodou, že jsem porazil takové piloty jako Nico Hülkenberg.“

Frustrovaný Pérez: Nedostává se mi uznání, které si zasloužím

Diskuse k článku

Napsat komentář