Antonelli má zelenou! FIA snížila věkovou hranici pro zisk superlicence

Mezinárodní automobilová federace snížila minimální pro dosažení superlicence o jeden rok na 17 let, což do formule 1 otevírá dveře junioru Mercedesu Kimi Antonellimu.

Štítky: Andrea Kimi Antonelli FIA Zveřejněno 16. 06 2024 — Dominik Kovář

Ledy se pohnuly a my se možná již letos dočkáme debutu jednoho z největších talentů posledních let v podobě Kimiho Antonelliho. Před závodem v Imole se mohutně spekulovalo o výjimce pro získání superlicence, kterou nakonec FIA Antonellimu neudělila.

Nyní však mezinárodní automobilová federace přišla se změnou kodexu v následujícím znění: „Podle uvážení FIA může být jezdci, který v poslední době prokázal mimořádné schopnosti a vyspělost v soutěžích jednomístných formulových vozů, udělena supelicence ve věku 17 let.“

Pro Antonelliho a Mercedes to znamená jediné. Talentovaný ital se již letos může v průběhu závodních víkendů objevit minimálně ve volných trénincích s monopostem F1, pokud FIA uzná, že prokazuje vyspělost v šampionátu F2, kterého se momentálně účastní a v průběžném pořadí se nachází na šestém místě.

Může to dopadnout tak, že Antonelli se již letos postaví na start závodu F1? Nereálné to není. Absolvování volných tréninků je díky změně tohoto pravidla téměř jistotou, nad startem v ostrém závodu visí otazník. Pilot Williamsu Logan Sargeant zůstává za očekáváním – na kolegu Albona nestačí a příliš často bourá. Antonelli nemá moc prostoru na to být horším.

Byla by to skvělá příležitost, jak mladého itala co nejkvalitněji připravit na závodění za Mercedes již od příští sezóny. Podle slov šéfa Mercedesu Toto Wolffa je v otázce druhého pilota prioritou číslo jedna právě Kimi Antonelli. Zdá se, že Toto Wolff zatahal za ty správné nitky a nejsme daleko od toho, abychom se po více než devíti letech dočkali debutu dalšího sedmnáctiletého talentu ve formuli 1.