ANKETA: „Ulil“ Bottas v Rakousku start?

0,201 – taková byla prý Bottasova startovní reakce v GP Rakouska. Zpomalené záběry ale ukazují, že se kola jeho mercedesu pohnula ještě před zhasnutím červených světel. Zřejmě se ale jednalo o tak malý pohyb, že jej elektronika, kontrolující zda někdo neodstartoval předčasně, nezaznamenala. Jak byste situaci vyhodnotili vy? Hlasujete v naší anketě na konci článku!

4 Štítky: Anketa GP Rakouska Valtteri Bottas Zveřejněno 9. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Ulil Valtteri Bottas start a měl by tím pádem být penalizován?

Diskuse k článku

4 komentáře: “ANKETA: „Ulil“ Bottas v Rakousku start?”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Neriskoval ‚dobrovolně‘ nebo ‚cíleně‘. Spíš měl takříkajíc monumentální štěstí. Toto nejde zacílit úmyslně.

  steven55: Někdo sice namítne, že to risknul a vyšlo, ale tady logicky není co riskovat, když pilot neví, kdy přesně světla zhasnou.

 2. steven55 napsal:

  Mě by spíš zajímalo, na čí popud se Bottas rozjel ještě před zhasnutím červených světel (v rámci tolerance mu to prošlo, ok), ale přeci. V přenosu tvrdili, že je zhasnutí červených světel zcela náhodné v rámci cca 1-5s. Někdo sice namítne, že to risknul a vyšlo, ale tady logicky není co riskovat, když pilot neví, kdy přesně světla zhasnou. Co kdyby např. světla svítila ještě další 2s? To by Bottas závodil sám? 🙂 Ano, kdyby se závod pokaždé odstartoval přesně třeba po 4s od rozsvícení světel, tak by se dalo pochopit, že to některý z pilotů riskne, ale jelikož je start zcela náhodný právě v rozmezí 1-5s, tak je nějaký risk zcela vyloučen! Jediné logické vysvětlení je tedy takové, že Bottas dostal pravděpodobně od nových majitelů F1 echo, kdy přesně červená světla zhasnou. Hamilton startoval 8, Vettel 2. V rámci co možná nedramatičtějšího šampionátu by se vedení F1 moc nelíbilo, kdyby Vettel Bottase na startu náhodou předjel a závod díky tomu i vyhrál, čímž by na Hamiltona získal ještě o 7 bodů navíc.. Oficiální zpráva o reakční době 0,2s hovoří za vše. Čím to měřili? Jeden z postarších pánu FIA držel v ruce stopky? 🙂 Na přístrojové měření to moc nevypadá.. 🙂

 3. KimiJeaninn napsal:

  Fakt je že trochu opravdu cukl autem ale těch pár centimetru je zanedbatelné že by to chudáčkovi Vettelovi stejně nepomohlo měl na to 71. kol. Když je tak dobrý, tak mu nemůže taková prkotina vadit ,bohužel se vůbec nezměnil žaluje, žaluje a pořád brečí. Proč s tím neměl problém 3. Räikkönen a 4. Ricciardo???

 4. NakasiBMW napsal:

  52% pro penalizaci? Trochu po lobotomii? Ty vaše atomové hodiny běží tak akorát kolem plotu!

Napsat komentář