ANKETA: Potrestali byste Vettela a Hamiltona?

Závod v Baku nabídl oproti loňsku pořádné drama. Jeden z klíčových momentů přišel pod safety carem, kdy Lewis Hamilton zpomalil natolik, že do něj Vettel, jedoucí těsně za ním, narazil. Němec následně najel vedle Hamiltona a Britovi uštědřil druhý, tentokrát úmyslný políček. Za to si vysloužil penalizaci deseti vteřin stop/go. Souhlasíte s výrokem komisařů?

6 Štítky: GP Ázerbájdžánu Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

To je téma první ankety. V té druhé (níže) nás pak ale zajímá také váš názor na zpomalení Hamiltona. Bylo podle vás za hranou a měl pilot Mercedesu také inkasovat trest, nebo jen Vettel nebyl dostatečně pozorný? Hlasujte do páteční půlnoci.

Potrestali byste Vettela za úmyslné (tedy opakované) najetí do Hamiltona?
Potrestali byste Hamiltona za zpomalení pod safety carem?

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

6 komentářů: “ANKETA: Potrestali byste Vettela a Hamiltona?”

 1. krakra napsal:

  Potrestal bych Hamiltona, protože brzdil v zatáčce:https://youtu.be/g3So_PleHgk?t=37s

 2. krakra napsal:

  Koukám na to po několikáté, ale před zatáčkou je je Vettel dost na Hamiltonovi, a Ham má rychlost, v zatáčce to vypadá že Hamilton zpomalil a je to podle mě vidět (na jakou telemetrii koukali), za zatáčkou Hamilton zpomalil tak, že se mu musí vyhýbat i třetí auto!!!!, logicky to druhé se mu muselo buď také vyhnout nebo do něj narazit!

 3. Mansell napsal:

  To je to co říkám už dlouho, to jest trestem se automaticky bere jen penalizace, co tresty co nejsou nijak spojeny s vysledky na trati, nutná učast na charitativních akcích, nebo na akcích spojených s bezpečností ať už na tratích nebo na cestách. I ztráta volného času je trest a za malé prohřešky, skoro závodní incidenty by to bylo fer.

 4. Zizi napsal:

  Chybí mi tam nějaká střední možnost 🙂 S trestem pro Vettela souhlasím, to co udělal bylo naprosto nevhodném zachoval se jako „vzteklé dítě“.
  Na druhou stranu, i když Hamilton asi jednal „v mezích pravidel“, tak si myslím, že by měl minimálně dostat nějaké pokárání nebo varování, protože se zachoval opravdu nebezpečně.

  Nebo někomu snad přijde normální na výjezdu ze zatáčky nešlápnout na plyn? (V záběrech s telemetrií to bylo jasně vidět, že brzdil do zatáčky, a pak od apexu auto nechal „na volno“ a nešlápl na plyn aby ze zatáčky odjel).
  To bylo hodně nebezpečně, protože to bylo hned za pravoúhlou zatáčkou (kde se automaticky předpokládá, že ten před tebou zrychlí), tak ti za ním měli strašně krátkou dobu zareagovat na to, že Hamilton „stojí“.
  Kdyby s tím zpomalením chvíli počkal, tak by ti za ním měli více času zareagovat a ke kolizi by nedošlo.

  Takže za mě trest pro Vettela tak jak byl, ale Hamilton měl být také varován/pokárán, bez udělení nějaké penalizace.

 5. Mike Litoris napsal:

  Bohužel cena pro zákazníky se neodvíjí od výrobních nákladů, ale od ochoty lidí za danou věc zaplatit. Jako pozitivum ber, že když si koupíš tričko za 1500, nejspíš ti vydrží déle než kdyby stálo 200. Budeš si ho hýčkat 😉 Anebo si nekup nic, tak jako já. Zdejší ceny neakceptuju. Víc to neřeším.

Napsat komentář