Chaos v Brazílii nejlépe zvládl Hamilton. O titulu rozhodne poslední závod!

Deštěm zmáčená, několikrát přerušená Velká cena Brazílie mistra světa nepřinesla. Předposlední závod sezony v brazilském Interlagosu odstartoval s desetiminutovým zpožděním kvůli hustým provazům vody dopadajícím na trať. Už při zahřívacích kolech náročné podmínky nezvládl Romain Grosjean, opřel svůj haas o zeď v nájezdu na cílovou rovinku a do závodu tak ani nevyrazil. Pak už převzal smečku pilotů Bernd…

5 Zveřejněno 13. 11 2016 — GPF1.cz

Deštěm zmáčená, několikrát přerušená Velká cena Brazílie mistra světa nepřinesla. Předposlední závod sezony v brazilském Interlagosu odstartoval s desetiminutovým zpožděním kvůli hustým provazům vody dopadajícím na trať. Už při zahřívacích kolech náročné podmínky nezvládl Romain Grosjean, opřel svůj haas o zeď v nájezdu na cílovou rovinku a do závodu tak ani nevyrazil.

Pak už převzal smečku pilotů Bernd Mayländer se svým safety carem a uvedl jezdce do závodu. Trať opustil v sedmém kole, Hamilton s Rosbergem si své pozice udrželi, o to samé se snažil i třetí Räikkönen, ale proti Verstappenovi neměl šanci. Využít rozdílné strategie se změnou na pneumatiky do přechodných podmínek vzápětí pokusil Kevin Magnussen a k němu se přidávali i další jezdci. Ukazovalo se ale, že je na toto odvážné rozhodnutí příliš brzy. Prvním větším varováním byla kolize Marcusse Ericssona v témže místě, kde havaroval i Grosjean.

banner_most

To ale nezměnilo názor Red Bullu, který byl přesvědčen, že trať je na této sadě gum sjízdná. Oba jeho jezdci přezuli pod safety carem. Znovu závodit se začalo v nájezdu do dvacátého kola, ale prakticky po pár metrech před hlavními tribunami rozbil své ferrari Kimi Räikkönen. To ředitelství závodu přimělo závod přerušit. Čekání na restart bylo dlouhé, zhruba půl hodinové. Poté se jezdci na trať vrátili znovu za safety carem, aby následně po pár kolech opět zavítali do boxové uličky. Závod byl v tu chvíli k nelibosti publika opět přerušen.

Druhého restartu se fanoušci dočkali v kole jednatřicátém, který opět nejlépe vyzněl pro Verstappena. Tomu se tentokrát podařilo překonat druhého Rosberga. Pak ale znovu zariskovalo vedení Red Bullu a opět vsadilo všechno na pneumatiky do přechodných podmínek a nasadilo je na oba vozy. Safety car číslo čtyři na sebe nenechal dlouho čekat. Povolán do akce byl po incidentu Felipeho Massy. Totožné místo jako v obou předešlých případech znamenalo konec pro domácího pilota. Následovalo dojemné loučení.

Závěr závodu nabídl napínavou bitvu na několika frontách, nejlépe se ale prezentoval Max Verstappen, který znovu na mokrých pneumatikách perfektní stíhací jízdou, v jejímž rámci předvedl několik předjížděcích manévrů, nakonec získal poslední místo na stupních vítězů! Vyhrál Hamilton před Rosbergem, což znamená, že šampionát se rozhodne až v Abu Dhabi.

Výsledky GP Brazílie:
cxko5orxeaehtvmcxkn7hjxcaaypnmcxkkij6xcaqcr2m-1cxkkcrcxuaeis7tcxkanrnwiaqglq8 cxkb8rrw8aa9ph2 cxkesdxweaapzgd cxkh81oxeaes_od cxki4owxaaay8b5 cxknv9mxcaaq8pe cxkxiswxuaaftav cxkz7xcwqaadjxmDetailní průběh závodu je k dispozici níže. Pro kompletní přenos klikněte na tlačítko „Všechno“.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Chaos v Brazílii nejlépe zvládl Hamilton. O titulu rozhodne poslední závod!”

 1. INF_11 napsal:

  Byť to trvalo, ale aspoň že ke konci to pustili, a ukažte co umíte, padni komu padni, a stálo to za to. Tak doufám, že to poslouží jako argument pro příště.

  Vettel jeho blbost že se nechá vytlačit, měl si držet stopu nebo bránit vnitřek.

  Verstappen jak ho nemusím, klobouk dolů, snad jediný kdo něco (pořádného) předved, ostatní jeli především opatrně a snažili se „dojet“ (byť k tomu někteří měli důvod – Nico a Sauber)

 2. JanaSonjaNekvapil napsal:

  Musím opravdu uznat, že Max Verstappen odjel dnes obdivuhodný závod s úžasným předjížděním. V takovém počasí a viditelností téměř „0“. Borec a všichni kteří dnes předjížděli.

 3. kulatyctverecek napsal:

  Tak dneska Max opravdu válel. Je to divoch, ale dokazuje že i s velkým talentem. A hlavně za to že vytlačil uplakánka jetela má u mě velké plus 😉

 4. villonso napsal:

  Maxi, já ti gratuluji. Zdařilou jízdou v mokru jsi ukázal všem, že jsi vyspělý a talentovaný jezdec, který je již tak zkušený, že zvládl závod v extrémních podmínkách.

 5. MichalAbfahrt napsal:

  Ani se nedivte, tolik penez zaplatí  pak s toho je jen fraška a ne pořádnej zavod :-/ Taky by mě to štvalo

Napsat komentář