Ani vítězství v kvalifikaci by Schumachera nespasilo

Mick Schumacher přišel o sedačku v týmu Haas. Podle jeho šéfa Gunther Steinera padlo konečné rozhodnutí teprve před pár dny, nic by na něm ale nezměnilo třeba ani to, kdyby Němec vyhrál kvalifikaci o minulém víkendu v Brazílii – což se povedlo jeho kolegovi Magnussenovi.

Štítky: Günther Steiner Haas Mick Schumacher Zveřejněno 19. 11 2022 — Lukáš Štěrovský

„Nic by se tím nezměnilo. Takové rozhodnutí nemůžete udělat na základě dojmů z jednoho závodu nebo kvalifikace. To by bylo špatně,“ odmítl Steiner.

Ten současně připustil, že za ztrátou místa stojí relativně velký počet Schumacherových nehod z úvodu roku. „Je to součástí rozhodnutí, ale nemůžete to odůvodnit jenom tím, že řeknete: No jo, však boural. To by nebylo správné,“ tvrdí.

„Nesnažím se, aby to teď vypadalo lépe, ale Mick se během sezony hodně zlepšil. Bylo vidět, jaký vliv na něj měly dobré výsledky,“ vzpomíná Steiner. Ve formuli 1 ale musíte najít rovnováhu. Dobré bylo, že zajel pěkně v Rakousku a Anglii. Jenže pak přišly pády.

Nešlo o jedinou událost, která zapříčinila konec. Proto nám trvalo tak dlouho, než jsme rozhodli. Nestalo se to už před létem, jak si lidé mysleli,“ brání se šéf americké stáje, podle kterého Schumacherovi chyběly zkušenosti z jiných týmů.

I proto nakonec angažoval velezkušeného Nica Hülkenberga. „Chceme budovat nový tým a nemáme tolik času, protože se chceme posunout rychle dopředu,“ má jasno Steiner, podle kterého však nelze říct, že by Mick Schumacher vyloženě zklamal.

„Je těžké odpovědět, zda splnil očekávání. Není Mickovou chybou, že jsme tam, kde teď výkonnostně jsme. Můžeme si za to sami, ale potřebujeme se znovu dostat nahoru. A když vezmeme zkušeného jezdce, který to zažil ve více týmech, ta cesta bude kratší.“

A zaslouží si podle Steinera syn sedminásobného šampiona sedačku pro příští rok? „Nedokážu to posoudit, kdo jsem, abych to vůbec posuzoval?“ krčí rameny.