Ani nevím, co řeknu fanouškům, hlesl po rychlém konci Verstappen

Maxi Verstappenovi nebylo umožněno zopakovat loňský výsledek, kdy skončil před domácím publikem Red Bullu druhý. Takový okamžik mu tehdy záviděl týmový kolega Daniel Ricciardo, který si tak letošní pobyt na stupních vítězů náramně užíval.

2 Štítky: GP Rakouska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 9. 07 2017 — Josef Nekvinda

Vycházející hvězda současného motorsportu nezažívá nejšťastnější období. Nedaří se mu pravidelně bodovat, leč víkendy, až do závodního dne, vypadají slibně. Tentokrát přišel osudový okamžik už na startu a následně v první zatáčce.

„Už během zaváděcího kola jsem cítil, že to nebylo úplně dobré. Pak v samotném startu jsem měl nějakou poruchu, díky čemuž auto přešlo do režimu anti-stall. Snažil jsem se vyhnout problémům tím, že jsem jel zeširoka do první zatáčky, ale pak jsem na zadní kolo dostal ránu. A protože se v podstatě zlomilo ložisko ve spojce, tak už jsem nemohl pokračovat v jízdě,“ řekl zklamaně Verstappen, pro kterého už to byl pátý neúspěšný pokus dokončit závod z posledních sedmi příležitostí.

Jemu navíc do Spielbergu přijelo fandit až na dvanáct tisíc nizozemských fanoušků. Největší množství jich přitom přihlíželo z hlavní tribuny a tak incident z první zatáčky měl tento dav jako na dlani. O to víc pak Verstappena mrzelo, že se jim nemohl odvděčit lepším výsledkem.

„Pochopitelně jsem velmi zklamaný. Taky kvůli fanouškům. Byl to zřejmě ten největší dav, který jsem doposud zažil. Pro ně jsem však ani neodstartoval a ani se nedostal přes první zatáčku, takže nevím, co jim vzkážu. V poslední době jsem neměl moc štěstí, ale pokusíme se to znovu zlepšit v Silverstone,“ doplnila mladá hvězda formule 1.

Naopak štěstí se poslední dobu klaní alespoň na druhého jezdce Red Bullu Daniela Ricciarda. Ten si svým výkonem vysloužil již páté stupně vítězů v řadě, což je zároveň jeho nejdelší šňůra od vstupu do královny motorsportu. Oproti startu tak vydělal jednu pozici na úkor Kimiho Räikkönena a v krásném souboji na závěr závodu za sebou dokonce udržel i Lewise Hamiltona.

„Byl to zábavný závod. Na startu to bylo o pár rozhodujících okamžicích. Poté jsme se bránili Lewisovi v posledních několika kolech a to bylo hodně natěsno. Řekněme, že jsem jel na limitu, co se brzdných bodů týče. Pět pódiových umístění je skvělý počin, ale dosáhnout toho tady v Rakousku… Max tu loni před domácím publikem získal a já mu to trochu záviděl, takže je hezké, že se to letos podařilo mně,“ prohlašoval po závodě Ricciardo.

„Nejtěsnější to bylo v předposledním kole,“ narážel Australan na souboj s Hamiltonem. „On měl k dispozici DRS, měl dobrý výjezd z první zatáčky, zatímco ten můj nebyl tak povedený, takže se dostal opravdu blízko. Ale bylo zábavné ho bránit a nakonec jsem byl rád, že už vidím šachovnicovou vlajku. Věřím, že to bylo čisté férové.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ani nevím, co řeknu fanouškům, hlesl po rychlém konci Verstappen”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Podle mého osobního názoru minimální

  Simir77: Může mi někdo vysvětlit rozdíl mezi blackoutem Kvjata v Rakousku ve srovnání s Grosjeanem v Belgii?

 2. Simir77 napsal:

  Může mi někdo vysvětlit rozdíl mezi blackoutem Kvjata v Rakousku ve srovnání s Grosjeanem v Belgii? Když se podívám na onboard záběr (Spa 2012) z McLarenu, tak do něj zjeva Grosjean najel, škrtli si kolama a už to v La Source lítalo. Úplně stejně najel Sainz do Grosjeana (a to rovnou dvakrát) letos v Kanadě. Spíš je podoba mezi Spa a Kanadou – mrtvé úhly, zato v Rakousku byl jednoznačně na vině Kvajt, protože skolácky nedobrzdil bez jakýhokoli cizího zavinění.
  Grosjean za Spa dostal flastr jako blázen. Zato hošíci z bejby bulu letos co? Dostali jenom tytyty. V Kanadě to odnesl „jenom“ Massu, v Rakousku to byl Maxík a Alonso ve vítězné McHondě.
  Co vy na to?

Napsat komentář