Angažování Sirotkina má i svá negativa, připouští Williams

Nedostatek zkušeností je podle technického šéfa Williamsu Paddyho Lowea tím, co nejvíce „znehodnocuje“ status Sergeje Sirotkina jako nového pilota týmu. Dá se prý očekávat, že letošní rok bude pouze učebním.

Štítky: Paddy Lowe Sergej Sirotkin Williams Zveřejněno 2. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Hlavním problémem je to, že Sirotkin podle mnohých vyhrál bitvu o sedačku Williamsu s Robertem Kubicou jen díky penězům. To Williams odmítá, i když uznává, že Sirotkin nemá na své straně všechny předpoklady k tomu, aby už letos zajížděl skvělé výsledky. „Vybrali jsme ho, protože to pro nás byl nejlepší dostupný jezdec,“ sdělil technický šéf Paddy Lowe.

„Jsme si jistí, že bude velmi rychlý, velmi konzistentní a klidný. Myslím, že tyto kvality ho dostanou daleko a zajistí úspěchy. Chápeme ale, že angažování Sergeje přináší i nevýhody. Hádám, že letos se bude zejména učit, hlavně na okruzích, kde ještě nezávodil. Ale jeho výkony mluví samy za sebe.

Jedna z výhod mladého řidiče je, že pokud je to skvělý pilot, investujete do dlouhodobé budoucnosti a úspěchů, které může přinést týmu. Takže preferujeme Sergeje jako vycházející hvězdu a doufáme, že spolu budeme pracovat dlouhodobě a zažijeme spoustu úspěchů. Nechceme mít přehnaná očekávání, ale jsme si jistí, že bude jezdit dobře. Už to prokázal; v našem autě i v jiných sériích v minulosti.

Byl to nejlepší nováček během první sezony v GP2, skončil celkově třetí. Podle mého výsledek jako tento je dobrým příkladem, čeho je Sergej schopen,“ uzavřel Paddy Lowe.

Diskuse k článku

Napsat komentář