Analýza tréninků na Grand Prix Brazílie: vyzve Red Bull Mercedes?

S ohledem na propršený úvodní trénink na Interlagosu týmy musely nahustit svůj program do odpoledních jízd. Analýza časů je tak ještě obtížnější než jindy, vždyť samotní jezdci si nejsou jistí tím, kdo a jak na tom je. Přesto se pojďme podívat alespoň na odhady toho, co lze do zbytku víkendu očekávat.

Štítky: Analýza GP Brazílie Zveřejněno 16. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Zdá se, že největší drama nás čeká v kvalifikaci (což by ale mohlo v konečném efektu ovlivnit i rozložení sil v závodě). Ferrari se totiž vrátila rychlost, která mu v Austinu scházela, a minimálně v čase na jedno kolo by Scuderia mohla bojovat s Red Bullem a Mercedesem. Na pole position má tak reálně šanci šest jezdců! I když Charles Leclerc stejně neunikne penalizaci deseti míst na startu za předčasnou výměnu motoru…

Kvalifikační simulace.

V závodě už by to měla být zase stará známá písnička. Nejrychlejší auto v dlouhých stintech měl Mercedes. Pozici druhé nejlepší stáje ale tentokrát zastává Red Bull se ztrátou dvou desetin sekundy na kolo, Ferrari je o další dvě desetiny pozadu. Podobně jako v kvalifikaci se můžeme těšit na souboji napěchovaný střed pole, zatímco na chvostu budou zřejmě opět týmy Haas a Williams.

Předpokládané tempo v závodě.

Diskuse k článku

Napsat komentář