Analýza pátečních tréninků na GP Maďarska: Jisté Ferrari a překvapení McLarenu

Zatímco v pátek panovaly na okruhu poblíž Budapešti vysoké teploty, na sobotu se očekává déšť, který by mohl logicky zamíchat pořadím. Je proto otázkou, na kolik jsou páteční výsledky z odpoledního tréninku relevantní.

Štítky: GP Maďarska Zveřejněno 29. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Odhlédneme-li od faktoru počasí, tak nejrychlejším týmem bylo Ferrari, které na relativně krátkém a technickém okruhu dokázalo na Red Bull najet 0,3 sekundy, což indikuje slušné tempo. Ostatně sami piloti týmu nápojového giganta přiznávají, že na suchu na rudé vozy mít nebudou, ve středních a středně rychlých zatáčkách letos Scuderia dominuje.

To zajímavé se dělo za Ferrari a Red Bullem, třetím nejlepším týmem se totiž zatím jeví McLaren. Naopak propad zaznamenal Mercedes, před který se dostal i Alpine. Hlavně zadek vozu se teď Stříbrným šípům nedaří korigovat.

Důležitá bude také strategie. Pirelli očekává, že optimální taktikou bude start na střední sadě a přezutí na tvrdou. Ve hře je také možnost kombinace střední-měkká-střední, bude ale záležet na degradaci gumy. Rozdíl mezi měkkou a střední směsí je asi 0,45 sekundy, mezi měkkou a tvrdou to pak je 1,43 sekundy.