Analýza pátečních tréninků: Mercedes má náskok, střed pole je nabitý

Stříbrné šípy jsou opět na základě dat z pátečních tréninků dominantní jak na jedno kolo, tak především na delší vzdálenost. Střed pole je ovšem neobyčejně vyrovnaný.

Štítky: GP Velké Británie Zveřejněno 12. 07 2019 — Jiří Košta

Mercedesu se v pátek již tradičně dařilo o něco lépe, než konkurenci. Při pohledu na kvalifikační jízdy má tým mistrů světa náskok pouhé dvě desetiny. Zdá se tak, že Ferrari by v kvalifikaci mohlo překvapit podobně jako v Rakousku, kde měl pole position Charles Leclerc.

Mercedes má zatím náskok dvě desetiny na Ferrari, Red Bull už ztrácí propastných osm desetin. Střed pole je ovšem neuvěřitelně vyrovnaný, jelikož je šest týmu ve dvou desetinách.

Pro závod to nevypadá už tak optimisticky, jelikož má Mercedes na Ferrari náskok osmi desetin na kolo. Ovšem pokud získá pole position pilot Ferrari, tak jednoznačné to rozhodně nebude. Zajímavý souboj se může ale odehrát i mezi vozy Ferrari a Red Bull, které mezi sebou nemají velký rozdíl.

Střed pole bude opět velmi vyrovnaný. Stejně jako v kvalifikaci, tak i pro závod by mělo být šest týmů ve dvou desetinách. McLaren by ovšem měl být i tentokrát nejlepším ze zbytku světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář