Analýza pátečních tréninků – Mercedes favoritem

Mercedes jako jediný nenasadil do GP Kanady novou verzi motoru. Přesto se jeho soupeři obávají, že bude k neporažení. Mezi nimi je paradoxně jeden z favoritů na vítězství v Kanadě Daniel Ricciardo z týmu Red Bull.

2 Štítky: GP Kanady Mercedes Zveřejněno 9. 06 2018 — GPF1.cz

Ricciardův týmový kolega Max Verstappen vyhrál oba páteční tréninky. Mercedes ale má na základě údajů z tréninků lepší rychlost v závodním režimu. Tak jednoznačné to ale není a do všeho promlouvá faktor pneumatik, mezi nimiž je stejně jako v Monaku premiérová hyper-měkká. V Kanadě by se řada týmů mohla pokusit o to kvalifikovat se do závodu na prostřední sadě, tedy ultra-měkké. Je jen o přibližně 0,5 sekundy na kolo pomalejší než hyper-měkká. Červená – nejtvrdší sada v Kanadě, je pomalejší o půl sekundy.

Graf ukazuje odhadovanou ztrátu na kolo v závodním režimu. Mercedes se tak překvapivě stává favoritem. Nikoli na zisk pole position, ale s ohledem na charakter okruhu, který předjíždění umožňuje, je favoritem pro závod.

Bohužel, na základě pátečních tréninků se v závodě očekává jediný pitstop. Červená sada pneumatik, která je nejtvrdší, vydrží hodně. A je skoro jedno, jestli jí bude předcházet nejměkčí růžová nebo střední fialová. V určité konstelaci by se ale někdo mohl pokusit nasadit nejměkčí růžovou v samotném závěru závodu.

V boxech pilot stráví přibližně 18 sekund.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Analýza pátečních tréninků – Mercedes favoritem”

  1. Rendy napsal:

    Tak snad to Mercedes dotáhne do vítězného konce a získá double a nezlobil bych se, kdyby McLaren byl nejlepší ze zbytku „světa“… ☺

  2. Mike Litoris napsal:

    Takže v neděli klasika: 5 kol + 80 minut spánku + 5 kol. 😀

Napsat komentář