Analýza pátečních tréninků GP Německa

Mercedes tvrdil před tímto víkendem, že jeho vozy byly v uplynulých třech závodech nejrychlejší, ale asi to není pravda. Vyrovnanost monopostů Ferrari a Mercedesu je totiž neuvěřitelná. Nedá se tedy objektivně říci, který z vozů je rychlejší. Rozhodují vlastně skoro náhody a parametry mimo možnosti zúčastněných, jako je počasí, teploty nebo nepředvídatelné kolize.

Štítky: GP Německa Zveřejněno 20. 07 2018 — GPF1.cz

Na základě analýzy pátečních tréninků má nejlepší závodní rychlost Red Bull. Jak moc mu to bude platné, to je otázka. Daniel Ricciardo bude startovat poslední, protože si kvůli GP Maďarska příští týden nechal nasadit nové komponenty pohonných jednotek. Na vítězství to tedy moc nevypadá, leda by se stalo něco zcela výjimečného. Max Verstappen měl technické problémy ve druhém tréninku, a ačkoli se dokázal na trať vrátit, motory od Renaultu jsou pro Red Bull noční můrou.

Za TOP3 týmy je pak obrovská mezera, které vévodí Renault. Ten vypadá spíše na to, že je součástí zbytku světa než aby dotahoval výkonnostní špičku.

Závodní potenciál týmů v GP Německa:

Jakmile Mercedes a Ferrari zapnou ‚párty mód‘, přeskočí Red Bull, který v kvalifikacích nestíhá. V kvalifikační simulaci ve druhém tréninku bylo Ferrari 0,2 sekundy za Mercedesem, ale Sebastian Vettel už mnohokrát ukázal, jak dokáže v sobotu odpoledne převážně Hamiltonovi zatopit. Takže i v boji o pole position to bude hodně vyrovnané.

V Německu jsou k dispozici pneumatiky nejtvrdší bílá, měkká žlutá a nejměkčí fialová. Byla tedy vynechána červená, která leží mezi žlutou a fialovou. Ale stejně to k většímu počtu pitstopů než jednomu asi nepovede. Taktika dvou zastávek je nominálně o 12 sekund pomalejší. Vypadá to navíc, že by bylo asi obtížné dostat se do Q3 na žluté sadě, kvůli strategické výhodě, která by znamenala start na trvanlivější sadě pneu.

Čas strávený v boxech je relativně krátký: kolem 18 sekund. Přes noc a v období během kvalifikace se očekává v Hockenheimu déšť. V neděli už by ale mělo být zase slunečno a teplo.

Diskuse k článku

Napsat komentář