Amerika se poohlíží po druhém týmu ve formuli 1

Po americkém týmu Haas F1 existuje šance, že již příští rok bychom mohli spatřit ne jeden, ale dva americké týmy na startovním roštu velkých cen F1.

1 Štítky: Haas Zveřejněno 14. 07 2015 — Tomáš Richtr

Po americkém týmu Haas F1 existuje šance, že již příští rok bychom mohli spatřit ne jeden, ale dva americké týmy na startovním roštu velkých cen F1. Vedle amerického podnikatele Geneho Haase totiž po vstupu do královny motorsportu pokukuje také skupina investorů sídlící právě v Americe.

Pomyslnou hlavou této skupiny je newyorský finančník James Carney a jeho pomocníkem je Tavo Hellmund z texaského Austinu. Nikdo jiný, než duchovní otec Okruhu Amerik, současného dějiště Velké ceny USA F1 a hnací síla za návratem Velké ceny Mexika.

Avšak na rozdíl od Haase, který buduje tým na zelené louce, byť se silnou podporou Ferrari, se duo Carney – Hellmund zajímá o koupi existujícího týmu. Zájem by mohl být o tým Manor-Marussia, který je pod kontrolou majitele společnosti Ovo Energy Stephena Fitzpatricka.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Amerika se poohlíží po druhém týmu ve formuli 1”

  1. Dallas napsal:

    Jen aby to nebyl nástupce HRT, Virginu, Spykeru, Caterhamu a další týmů, které po velkých plánech po roce nebo dvou opět odporoučí pryč…

Napsat komentář