Americká legenda Andretti: Haas jsem se snažil koupit snad milionkrát

Člen legendárního závodnického rodinného klanu Michael Andretti – mimo jiné pilot McLarenu ze sezony 1993 a šampion americké formulové série CART z roku 1991 – se dlouhodobě snaží o vstup do formule 1. Vyjma neúspěšného jednání s Alfou Romeo se pokusil mnohokrát odkoupit i americký Haas, ovšem jeho krajan Gene Haas je proti.

Štítky: Haas Michael Andretti Zveřejněno 28. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

„V posledních dvou letech jsem ho oslovil snad milionkrát,“ sdělil médiím Adretti. „Naposledy to bylo v říjnu nebo listopadu. Ale Gene řekl, že jej nechce prodat, že mu je jedno, zda jsou poslední, i tak se mu to prý vyplatí.“

Se vpádem Ruska na území Ukrajiny by se ale situace mohla změnit. V Haasu jsou totiž finančně hojně zakomponování Nikita Mazepin a jeho otec Dmitrij, který je v úzkém kontaktu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Očekává se, že Haas se bude chtít svých vazeb na Rusko zbavit, v takovém případě ale přijde o spoustu potřebných financí. „Gene je zábavný chlapík, ale je těžko čitelný. Jestli tým teď bude chtít prodat, ať mi zavolá,“ vzkazuje Michael Andretti, který má jinak v plánu založit vlastní stáj Andretti Global.

Ta by měla působit ve formuli E a od roku 2024 také ve formuli 1. Přihlášku momentálně přezkoumává Mezinárodní automobilová federace, povinný poplatek 200 milionů dolarů je Andretti připraven složit okamžitě, jakmile od FIA dostane zelenou.

Andretti nakonec Sauber / Alfu Romeo nekoupí