Američané mají své řešení ochrany kokpitu. Je elegantnější

Mezinárodní automobilová federace je v kontaktu s pořadateli amerických formulí IndyCar ohledně jejich řešení ochrany kokpitu a hlavy jezdce. IndyCar testovalo své estetičtější řešení na oválu ve Phoenixu. Někteří jezdci si ale stěžovali na stejně nepříjemné pocity jako Sebastian Vettel, když stejné řešení ve formuli 1 testoval.

1 Štítky: Bezpečnost Halo Zveřejněno 11. 02 2018 — Tomáš Richtr

FIA je nicméně v kontaktu s pořadateli IndyCar, kteří vyvíjejí vlastní systém. Na oválu ve Pheonixu přitom panovaly proměnlivé světelné podmínky: jezdilo se ve dne, za šera i pod umělým osvětlením. Čtyřnásobný šampion IndyCar Scott Dixon si řešení pochvaloval, ale trápily jej podobné pocity nevolnosti jako Sebastiana Vettela.

“Když se díváte skrze něco takového, je to trochu jiné,” řekl Dixon. “Jeví se to, jako kdyby věci byly větší. Mozek a oči si na to musí zvyknout. S postupem času jsem si na to zvykal více a více.

Zástupce FIA pro bezpečnost Laurent Mekies, zodpovědný za systém Halo ve formuli 1, potvrdil spolupráci s IndyCar v oblasti bezpečnosti. “Je dobře, že IndyCar investuje energii do vývoje takových řešení. Možná to bude mít přínos i pro naši práci. Dnes už je celkem jasné, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení.”

Diskuse k článku

Napsat komentář