Američan Herta si vyzkouší Alpine, který chce Gaslyho z AlphaTauri

Pilot IndyCar Colton Herta je i nadále spojován se sedačkou ve formuli 1.

Štítky: AlphaTauri Alpine Colton Herta Zveřejněno 14. 09 2022 — Jiří Košta

Jeho šance na přestup do F1 závisí na tom, zda si zajistí superlicenci, přičemž Red Bull požádal FIA o zvláštní výjimku, protože v současnosti má pouze 32 ze 40 požadovaných bodů.

Navzdory lobování ze strany Red Bullu existují náznaky, že FIA ​​odmítne, že by existovaly důvody pro udělení superlicence Hertovi kvůli obavám z nezamýšlených důsledků, které by takový krok mohl mít v budoucnu.

Největší obavou je, že by to mohlo jezdce odradit od toho, aby se zaměřili na kategorie F3 a F2, pokud existuje šance na získání zvláštních výjimek pro získání licence.

I když situace pro Hertu nevypadá pozitivně, Red Bull to nezastavilo, aby pokračoval ve svých přípravách.

Zdroje prozradily, že po skončení sezóny IndyCar se plánuje, že Herta provede soukromý test pro Alpine ve starém voze.

Tento test je součástí původního programu vývoje jezdců, který byl původně vytvořen pro Oscara Piastriho, ale Australan byl nyní odvolán kvůli svému rozhodnutí přejít pro rok 2023 k McLarenu.

I když konečné plány testu nebyly pevně stanoveny, Alpine doufá, že Hertu dokáže zařadit do testu, který se bude konat na Hungaroringu před GP Singapuru.

Existuje také šance, že by se Nyck de Vries mohl také zúčastnit testu. Zdá se však, že přestože Alpine pojede s Hertou, není na jejím užším výběru, aby se pro příští rok stal náhradou za Fernanda Alonsa.

Místo toho je test více součástí procesu hodnocení, který Alpine nabídl udělat pro AlphaTauri, aby lépe posoudil rychlost Američana a technickou zpětnou vazbu.

I když se může zdát docela zvláštní, že si týmy F1 navzájem pomáhají takovým způsobem, zájem Alpine o budoucnost Herty je jasný, protože doufá, že se zmocní Gaslyho.

Alpine odmítl potvrdit, kdo se testu Hungaroring zúčastní. Mluvčí řekl: „Nekomentujeme soukromé testy.”

Generální ředitel McLarenu Zak Brown také zvažuje nasazení Herty do volného tréninku v pátek, o této možnosti řekl: „Nevylučoval bych Coltona, ale cokoli, co uděláme, bude v nejlepším zájmu McLarenu, nikoli pomoci AlphaTauri.”

Existuje také šance, že by se McLaren mohl rozhodnout dát Piastrimu předčasný test v FP1, pokud bude mladík uvolněn ze smlouvy Alpinu.

Brown dodal: „Zatím nemáme úplně jasno, protože Oscar má stále smlouvu na rok 22. Vůz stále vyvíjíme, takže je nepravděpodobné, že bychom chtěli nasadit nováčka, když na auto stále házíme nové díly.

V druhé polovině roku zbývá jen šest závodů. Ale není rozhodnuto, zda s námi pátek odjede jeden nebo dva piloti. Myslím, že to budeme vědět za pár týdnů.”

Rimac konečně pustil Neveru do výroby