Sauber: Alternativní motor malé týmy nespasí

Primárním cílem FIA by podle Sauberu mělo být radikální snížení nákladů a nikoliv zavedení alternativního motoru od nezávislého dodavatele. Startovní pole je ale nejednotné. Na začátku týdne vydala FIA prohlášení, ve kterém zveřejnila, že Ferrari svým právem veta zamezila zavedení cenového stropu na motory. Federace proto zvažuje jmenování nezávislého dodavatele levných motorů. Ani v tomto případě…

Štítky: Monisha Kaltenbornová Sauber Zveřejněno 30. 10 2015 — Josef Nekvinda

Primárním cílem FIA by podle Sauberu mělo být radikální snížení nákladů a nikoliv zavedení alternativního motoru od nezávislého dodavatele. Startovní pole je ale nejednotné.

Na začátku týdne vydala FIA prohlášení, ve kterém zveřejnila, že Ferrari svým právem veta zamezila zavedení cenového stropu na motory. Federace proto zvažuje jmenování nezávislého dodavatele levných motorů. Ani v tomto případě týmy nejsou za jedno. Zatímco Force India by jej uvítala, Sauber s návrhem nesouhlasí.

„Já osobně si nemyslím, že by bylo správné mít dva různé motory. Vím z naší předchozí zkušenosti s dodavatelem, že by nechtěl být v šampionátu, kde existují dvě různé pohonné jednotky.

Zajímalo by mě, jak můžete dostat rovnocennou náhradu. Když si začnete hrát s hmotností vozu, musíte se pak zaměřit i na průtok paliva. Musíte se na auto dívat z jiného úhlu pohledu. Nechápu, jak by to tedy mohlo být možné, takže nejsem schopna říci, zda je to něco, co by mělo fungovat či nikoliv,“ uvedla šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová.

Místo toho by Kaltenbornová snižovala náklady a zastavila vývoj pohonných jednotek. Hybridní motory jsou podle ní hlavním zabijákem zákaznických týmů. Najít ekonomicky schůdnější cestu by tedy mělo být i zájmem FIA.

„Museli byste zastavit vývoj. Podívejte se na DTM. Je možné, že by to bylo i špatné rozhodnutí, ale oni viděli, jaké rozdíly mezi nimi panují a shodli se na tom, že se srovnají. Chcete-li pokračovat ve svobodném vývoji, pak neexistuje žádný způsob, jak můžete získat cenově dostupný motor pokud nezavedete pravidlo, že zákazníci obdrží motory za tu a tu cenu,“ dodala Kaltenbornová.

Diskuse k článku

Napsat komentář