Alpine uzavřel kolotoč představení – je opět ve dvou variantách

Alpine se stal posledním týmem, který uspořádal svou premiéru před sezónou formule 1 sezony 2023, a na akci v Londýně odhalil svůj vůz A523.

Štítky: Alpine Zveřejněno 17. 02 2023 — GPF1.cz

A523 se vizuálně podobá vozu týmu z roku 2022, ale má novou konstrukci předního křídla a příď s plošší horní částí. Vyznačuje se také baňatější zadní částí karoserie kolem krytu motoru – její identifikace je usnadněna použitím černé barvy v této oblasti.

Jedním z cílů Alpine bylo přebudovat chladicí systém, aby se snížila hmotnost. Zdá se, že tento design tomu odpovídá.

Byly odhaleny dvě verze zbarvení vozu, včetně převážně růžové varianty upřednostňující barvy titulárního sponzora BWT, které budou použity na prvních třech velkých cenách.

V pondělí si A523 odbyl svou premiéru na okruhu a Alpine popsal jeho zahajovací test na Silverstonu jako jízdu “bez jakýchkoli problémů”.

Stokilometrovou trasu v dějišti britské velké ceny si rozdělili Esteban Ocon a nová posila týmu Pierre Gasly, který přišel z AlphaTauri

Alpine loni skončil na čtvrtém místě v šampionátu konstruktérů F1 a dal si za cíl obhájit tuto pozici v letošním extrémně konkurenční prostřední části pole, a zároveň se přiblížit “velké trojce” týmů F1 – Red Bullu, Ferrari a Mercedesu.