Alpine už teď varuje: v roce 2022 chceme mít nejlepší vůz

Po přejmenování z Renaultu na Alpine má tento francouzský tým smělé cíle. Jeho nový generální ředitel Laurent Rossi tvrdí, že příští rok bude mít stáj ten nejlepší možný vůz.

Štítky: Alpine Laurent Rossi Zveřejněno 7. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Start do nového roku se Alpinu příliš nevyvedl. Fernando Alonso musel z Grand Prix Bahrajnu odstoupit, Esteban Ocon skončil s kolem ztráty 13. poté, co jej sestřelil Sebastian Vettel.

„Chceme stavět na tom, co máme. Víme, že u současného vozu jsme víceméně dosáhli limitu. Pokusíme se z něj dostat co nejvíce, vyladíme všechny operace, organizaci, abychom příští rok po změně pravidel postavili nejlepší auto,“ tvrdí Rossi.

„Současné auto není nejlepší, ale je dobré. V týmu je teď hodně rozdílných lidí, po této stránce si prošel změnou,“ naráží mimo jiné na odchod loňského šéfa Cyrila Abiteboula.

„Najali jsme několik špičkových inženýrů. Máme zaměstnance, co pracovali ve špičkových týmech 23 let. Máme dvojnásobného šampiona za volantem. Myslím, že to je pro nás první krok na dlouhé cestě, ale jsem si jistý, že příští rok sklidíme plody toho, co jsme zaseli,“ dodává.

Rossi v Bahrajnu.

James May: Vodíkové nebo bateriové články?