Alpine přestávky využije k výrobě co největšího počtu náhradních dílů. Budou potřeba

Šéf týmu Otmar Szafnauer se po Velké ceně Austrálie rozpovídal o tom, jak jeho tým Alpine využije neplánované jarní přestávky. Brit s rumunskými kořeny potvrdil, že francouzská stáj plánuje připravit řadu náhradních dílů a také velké balíky vylepšení.

Štítky: Alpine Otmar Szafnauer Zveřejněno 10. 04 2023 — Vašek Štěpánek

Letošní sezona F1 má za sebou už tři závody. V polovině dubna se měla jet Velká cena Číny, ale kvůli zdravotní situaci byl závod zrušen. V prosinci minulého roku bylo následně potvrzeno, že F1 zrušenou Čínu nikým nenahradí.

Tím vznikla čtyřtýdenní pauza, která je běžná v srpnu. Na rozdíl od letní pauzy, v neplánované jarní přestávce, nejsou povinně zavřeny továrny týmů, a tak se mohou de facto měsíc připravovat nové balíky úprav, které se nasadí na konci dubna v Baku.

Alpine není výjimkou a Francouzi chtějí jarní přestávky využít naplno. „Ano, sice jsme to neměli v plánu, ale přestávka je vřele vítána. Využijeme ji na maximum, takže plánujeme připravit náhradní díly do Baku a Miami.

Samozřejmě, budeme také pracovat na výrazných aktualizacích. Původně jsme měli tyto nové balíky nasazovat až později v sezoně, ale díky přestávce je můžeme využit rovnou na konci dubna v Ázerbájdžánu,“ prohlásil Szafnauer.

Kromě nových dílů plánuje Alpine do Baku přivézt také hodně náhradních součástek. „Je to v plánu. Baku je vyzývavý okruh, zdi nejsou daleko a snadno se tam udělá chyba. Navíc, letos je riziko nehody kvůli sprintu ještě větší.

O víkendu budeme mít dva závody, a tak si naši jezdci musí dávat velký pozor. Není žádoucí, aby auta rozbili a my tím tak trpěli v Miami, které bude jen týden po Ázerbájdžánu. Musíme být obezřetní,“ pokračoval šéf Alpinu.

Francouzský tým nasadí velká vylepšení v Baku a menší inovace přiveze i do Miami, podobně je na tom britský McLaren. Stáj z Wokingu už od Bahrajnu připravuje výrazné novinky, které nasadí v Baku a Miami by mělo být dalším místem, kam McLaren přiveze nové díly.