Alpine je na vážkách. Zbaví se Alonsa?

Francouzská stáj má dlouhodobou smlouvu s Estebanem Oconem, zatím se ale nerozhodla, kdo bude závodit po boku Francouze. Současný jezdec Fernando Alonso, jemuž letos končí kontrakt, tvrdí, že by ve formuli 1 chtěl odjet ještě dvě sezony, na jeho místo se ale dere talentovaný mladík Oscar Piastri.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Oscar Piastri Zveřejněno 18. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Piastri, v současnosti rezervní jezdec Alpinu, vyhrál titul v nižších kategoriích F3 i F2. A tak je jasné, že pokud nechce ztratit kontakt s královnou motorsportu, příští rok už musí usednout do závodní sedačky.

„Ještě jsme to nepromysleli, protože je na to trochu brzo,“ uvedl šéf stáje Otmar Szafnauer. „Budeme o tom mluvit pravděpodobně kolem závodu na Silverstone,“ přiznal, že zvažují nahraní Alonsa právě Piastrim.

Szafnauer se současně vyjádřil ke spekulacím ohledně možného přesunu talentovaného mladíka do Williamsu, kde by Australan mohl nahradit Nicholase Latifiho. „Nevím, co se děje ve Williamsu, ale ty zvěsti jsem slyšel. Nicméně jsem o tom ještě nepřemýšlel.

Je ale pravdou, že když za námi v minulosti McLaren přišel a zeptal se, jestli mohou využít Piastriho jako rezervního jezdce, souhlasili jsme. Důvodem bylo, aby získal aspoň nějaký čas za volantem, a nebyl mimo dění. To musíme mít ze strategického hlediska na paměti. Ale ohledně Williamsu zatím nic nevím,“ dodává.

Chris Harris vyzkoušel Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance s 1073 koňmi

Oscar Piastri